Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Maja Kuczyńska wicemistrzynią świata w indoor skydiving. To największy sukces w karierze 17-letniej Polki

Maja Kuczyńska zdobyła w niedzielę srebrny medal mistrzostw świata w indoor skydivingu w konkurencji "Freestyle". To największy sukces 17-letniej zawodniczki, dla której był to jednocześnie debiut w rywalizacji z seniorami w światowym czempionacie.

Michał Bugno
Michał Bugno
Maja Kuczyńska Facebook / Kuczynska.Maja / Na zdjęciu: Maja Kuczyńska

Najważniejsza impreza tego sezonu odbywała się w tunelu aerodynamicznym w Laval, na przedmieściach Montrealu. To dopiero drugie takie zawody w historii. Poprzednie odbyły się dwa lata temu w Pradze. 15-letnia wówczas Maja Kuczyńska zdobyła tytuł mistrzyni świata juniorów. W tym sezonie Polka rywalizowała już jako seniorka.

Zdecydowanie najmłodsza w stawce zawodniczka podczas trzech dni rywalizacji zaprezentowała się w tunelu aerodynamicznym siedem razy - dwukrotnie w programie obowiązkowym i pięciokrotnie w programie dowolnym.

Maja zademonstrowała bardzo trudny technicznie układ. W konkurencji "Freestyle" rywalizują razem kobiety i mężczyźni. Maja musiała uznać wyższość jedynie Leonida Wołkowa z Rosji. Na trzecim stopniu podium stanął Czech Jakub Harrer.

– Program dowolny ćwiczę od dawna, ale oczywiście wciąż można znaleźć rzeczy do poprawy. Jestem typem sportowca, który nigdy nie jest zadowolony. Będzie dużo nowych ewolucji, np. śruba, gdzie robię półtora obrotu do tyłu, a potem półtora do przodu bez przerwy, będzie mniej elementów artystycznych, więcej technicznych. Poziom trudności znacznie poszedł w górę – mówiła Maja Kuczyńska tuż przed wylotem na mistrzostwa świata w rozmowie z serwisem redbull.pl.

W Kanadzie walka o medale rozgrywała się we wszystkich najważniejszych konkurencjach, czyli w lataniu w formacji (4-Way i Vertical), w konkurencjach dynamic (4-Way, 2-Way) oraz we freestyle’u.

Polska na mapie indoor skydivingu to dość znaczący gracz, o czym najlepiej świadczy wielkość ekipy, jaka poleciała na kanadyjskie mistrzostwa. W tunelu SkyVenture w Laval mieliśmy aż 17 reprezentantów Polski w różnych konkurencjach.

Drogę Mai do tego wielkiego sukcesu prezentuje film dokumentalny pt. "Out of Frame", który oglądać można w serwisie WP SportoweFakty:

[b]ZOBACZ WIDEO: Igrzyska dały w kość Kusznierewiczowi. "Fatalnie przyciąłem nogę, krew lała się po całej łódce"
[/b]
Czy próbowałeś lub zamierzasz spróbować indoor skydiving?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×