Pożegnała PiS. Bardzo wymownym wpisem

W poniedziałek rząd Mateusza Morawieckiego nie uzyskał większości w Sejmie. W posiedzeniu uczestniczyła posłanka Koalicji Obywatelskiej, Jagna Marczułajtis-Walczak. Była sportsmenka zareagowała na wydarzenia.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Jagna Marczułajtis-Walczak Instagram / jagnamarczulajtiswalczak / Na zdjęciu: Jagna Marczułajtis-Walczak
15 października odbyły się wybory samorządowe w Polsce. Udział w nich wzięły blisko 22 miliony Polaków. 7,6 miliona osób poparło Prawo i Sprawiedliwość, ale do Sejmu weszły także komitety Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi, Nowej Lewicy i Konfederacji. Trzy pierwsze dogadały się ws. koalicji.

Zebrane głosy przez PiS nie wystarczyły do utworzenia rządu. Premier Mateusz Morawiecki nie zdobył wotum zaufania. Oznacza to, że zostanie powołany nowy premier i rząd.

"To już jest koniec! Koniec upokarzania, oszukiwania, okradania Polski i Polek, i Polaków! Wraca normalność! Wraca praworządność i demokracja!" - napisała Jagna Marczułajtis-Walczak na Instagramie. Zamieściła przy okazji zdjęcie z Lechem Wałęsą. Były prezydent naszego kraju postanowił osobiście pojawić się podczas poniedziałkowych obrad Sejmu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Zrobił to na siedząco. Po prostu magia

"Ośmioletnie rządy PiS dobiegły końca! To oficjalny koniec tego nierządu PiS i dzielenia Polek i Polaków na gorszy i lepszy sort" - dodała Marczułajtis na X (dawniej Twitter).

Jagna Marczułajtis to była snowbordzistka. Trzykrotnie wystąpiła na igrzyskach olimpijskich. W Salt Lake City w 2002 roku zajęła czwarte miejsce. Dwukrotnie zajęła pierwsze miejsca w konkursach pucharu świata. Mandat poselski uzyskała na VII, VIII, IX i X kadencję.

Czytaj też: "Jesteś wspaniała". Lewandowska sprawiła niespodziankę przyjaciółce Siedziała na sali. Zrobiła zdjęcie Morawieckiemu podczas expose
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×