Siedziała na sali. Zrobiła zdjęcie Morawieckiemu podczas expose

W poniedziałek chwilę po 10:00 rozpoczął się kolejny dzień pierwszego posiedzenia Sejmu X kadencji. W tym dniu swoje expose wygłosił premier tymczasowego rządu Mateusz Morawiecki. Jagna Marczułajtis podzieliła się swoim zdaniem w social mediach.

MM
Jagna Marczułajtis-Walczak Instagram / Jagna Marczułajtis-Walczak / Na zdjęciu: Jagna Marczułajtis-Walczak
15 października odbyły się wybory samorządowe w naszym kraju. Do urn wyborczych poszło niespełna 22 miliony Polaków. Najwięcej głosów, bo 7.6 miliona uzyskało Prawo i Sprawiedliwość. Do Sejmu weszły także komitety Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi, Nowej Lewicy i Konfederacji.

Zebrane głosy przez rządzącą partię nie wystarczyły, aby utworzyła ona samodzielny rząd. Nominowany na premiera Mateusz Morawiecki robił, co mógł, aby zdobyć koalicjantów, jednak nie udało mu się to.

Rząd Mateusza Morawieckiego, który dwa tygodnie temu został powołany, w poniedziałek stanie przed wotum zaufania. Prawdopodobnie nie uzyska większości i jeszcze tego samego dnia poznamy nowego premiera, którym zostać ma Donald Tusk.

Podczas początku obrad w poniedziałek na sali sejmowej obecna była posłanka Koalicji Obywatelskiej, była snowbordzistka Jagna Marczułajtis. 44-latka w stanowczy sposób wyraziła swoje zadnie na temat premiera Morawieckiego.
Jagna Marczułajtis to była snowbordzistka. Trzykrotnie wystąpiła na igrzyskach olimpijskich. W Salt Lake City w 2002 roku zajęła czwarte miejsce. Dwukrotnie zajęła pierwsze miejsca w konkursach pucharu świata. Mandat poselski uzyskała na VII, VIII, IX i X kadencję. ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Zrobił to na siedząco. Po prostu magia

Zobacz także:
Uciekł z klatki. Absurdalna wypłata dla Fabijańskiego
Zdjęcie jest już w sieci. Zobacz, z kim zjadła obiad Sabalenka

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×