"Mam ogromny zaszczyt". Legenda doceniona przez ministra

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Sławomir Nitras / Sławomir Nitras i Kazimierz Długopolski
Instagram / Sławomir Nitras / Sławomir Nitras i Kazimierz Długopolski
zdjęcie autora artykułu

Sławomir Nitras przyznał kolejne stypendium Ministra Sportu i Turystyki. Tym razem doceniony został Kazimierz Długopolski.

W tym artykule dowiesz się o:

Po tym, jak 13 grudnia władze w Polsce objęła Koalicja Obywatelska, Polska 2050 i Lewica, doszło do roszad na wielu stanowiskach. Nowym ministrem Sportu i Turystyki został mianowany Sławomir Nitras.

Polityk Koalicji Obywatelskiej od początku swojej kadencji przyznał już kilka stypendiów w ramach Programu Team 100 Trener. Wcześniej wyróżniono m.in. Mirosława Drozda, Jana Szturca czy Wacława Szukiela.

Tym razem nagrodzony został Kazimierz Długopolski. To były skoczek, dwukrotny uczestnik igrzysk olimpijskich (1972, 1980). Po zakończonej karierze spełniał się w roli trenera i sędziego międzynarodowego w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: nie robiła tego od ponad dwóch lat. W końcu się przełamała!

Długopolski był pierwszym trenerem wielu uznanych skoczków. Mowa m.in. o Grzegorzu Sobczyku, Macieju Kocie, Andrzeju Stękale, Wojciechu Toporze, Jakubie Kocie czy Krzysztofie Miętusie.

"Mam ogromny zaszczyt wręczyć stypendium Ministra Sportu i Turystki Panu Kazimierzowi Długopolskiemu (...). Dziękuję Panie Trenerze za niebywałe zaangażowanie, energię i determinację. Życzę dalszych sukcesów!" - napisał na platformie X Sławomir Nitras. Do wpisu dołączono zdjęcia, które możesz zobaczyć na końcu artykułu.

Stypendium, które otrzymał Kazimierz Długopolski, wynosi 4000 zł miesięcznie. Nagroda ta będzie wypłacana przez cały 2024 rok.

Zobacz także: Minister sportu postanowił go docenić. Zdjęcia obiegają sieć Z Kataru do ministerstwa. Nitras zaprosił bohaterów MŚ

Źródło artykułu: WP SportoweFakty