Jest reakcja na skandal. Nadzwyczajne zgromadzenie w WADA

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mike Egerton / Witold Bańka
Getty Images / Mike Egerton / Witold Bańka
zdjęcie autora artykułu

Reporterzy "The New York Times" poinformowali o zaniechaniach dotyczących chińskich sportowców, jakich miała dopuścić się Światowa Agencja Antydopingowa. WADA podjęła już pierwsze kroki.

W tym artykule dowiesz się o:

O aferze wokół chińskich sportowców poinformowano w kwietniu. Dziennikarskie śledztwo reporterów "The New York Times" ujawniło przypadek 23 chińskich pływaków, którzy nie zostali zawieszeni, choć mieli pozytywne wyniki badań antydopingowych.

Mało tego, zaledwie kilka miesięcy po badaniu walczyli na igrzyskach w Tokio. Trzech z nich sięgnęło nawet po złote medale. Do tej sprawy odniósł się już Witold Bańka, szefa WADA.

- Na każdym etapie postępowania robiliśmy wszystko zgodnie z przepisami (...). Konsultowaliśmy ten przypadek z niezależnymi ekspertami. Jeśli mielibyśmy jeszcze raz zajmować się tą sprawą, to postępowalibyśmy dokładnie w ten sam sposób. Żadna z zebranych informacji nie wskazywała na przypadek celowego przyjęcia trimetazydyny przez sportowców - mówił szef WADA.

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: urodziny, sesja, wywiady. Pracowity dzień reprezentantek

Światowa Agencja Antydopingowa podjęła kroki w tej sprawie. Jak informuje portal bbc.com, zwołano nadzwyczajne spotkanie, gdzie poruszone zostaną tematy chińskich pływaków.

"Celem posiedzenia rady jest zapewnienie członkom możliwości uzyskania informacji od ekspertów WADA na ten ważny temat oraz umożliwienia im zadania wszelkich pytań" - przekazała WADA w komunikacie prasowym.

Wspomniane posiedzenie WADA zaplanowano na piątek, 17 maja.

Zobacz także: Wszystko się nagrało. Ojciec Fury'ego wdał się w bójkę z Ukraińcami

Źródło artykułu: WP SportoweFakty