Legenda dziennikarstwa wraca do Polskiego Radia

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / 	Leszek Szymański / Andrzej Janisz
PAP / Leszek Szymański / Andrzej Janisz
zdjęcie autora artykułu

W najbliższy weekend na słuchaczy radiowej "Jedynki" czeka niespodzianka. Audycję "Studio S-13" ponownie poprowadzi Andrzej Janisz. Dla doświadczonego dziennikarza to powrót do radia po dwóch latach.

W tym artykule dowiesz się o:

Polskie Radio poinformowało, że ponownie na antenie będzie można usłyszeć Andrzeja Janisza. W najbliższą sobotę, 25 maja, legendarny dziennikarz poprowadzi audycję "Studio S-13", podczas której będą prowadzone jednocześnie relacje ze wszystkich stadionów PKO Ekstraklasy.

Start programu o godz. 17:00. Pół godziny później rozpocznie się ostatnia kolejka polskiej ligi, która wyłoni mistrza, a także trzecią drużynę, która spadnie z Ekstraklasy.

Dla Janisza to powrót na radiową antenę. Z "Jedynką" współpracował w latach 1983-2022. - Boję się, że wracam po dwóch latach do studia, które być może niewiele się zmieniło, ale ja mogłem się zmienić. Mam ogromną tremę, porównywalną z tą sprzed lat, kiedy wchodziłem na antenę po raz pierwszy - przyznał Janisz na antenie radia.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jak się żegnać, to z przytupem. Klopp nieźle zaszalał!

Janisz jest doskonale znany nie tylko z radiowych audycji. W telewizji prowadzi relacje z meczów piłkarskich i MMA. W przeszłości z Łukaszem "Jurasem" Jurkowskim stworzył legendarny duet komentatorów KSW. Obecnie wciąż można go usłyszeć podczas innych gal sportów walki - UFC, FEN czy Babilon MMA.

Jak informuje serwis "Press", Janisz będzie też jednym z wysłanników radia na piłkarskie mistrzostwa Europy, które od 14 czerwca będą rozgrywane w Niemczech.

Czytaj też: -> Rewolucja w Barcelonie? "Lewandowski będzie zadowolony" -> Tylu zawodników sprawdzi Probierz. "Ustaliliśmy większość"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty