MŚJ w judo: Polacy bez sukcesów

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Wszyscy polscy judocy odpadli w eliminacjach w pierwszym dniu mistrzostw świata juniorów w marokańskim Agadirze. Nie powiodło się m.in. Łukaszowi Kiełbasińskiemu (Ryś Warszawa), który przed rokiem zdobył brązowy medal MŚJ w Paryżu.

We Francji Kiełbasiński startował w kategorii 55 kg, a w Afryce - w 60 kg. W pierwszym czwartkowym pojedynku 18-letni Polak pokonał Szweda Aleksandra Lundqvista 5:0, a w drugim przegrał z Kazachem Iljasem Izmagiłowem 0:10 i został wyeliminowany.

Startujący w tej samej wadze Łukasz Golus (Czarni Bytom) w inauguracyjnej walce uległ Irańczykowi Ghassemowi Nourizadehowi 0:10.

Wśród kobiet na marokańskim tatami zaprezentowały się Karolina Pieńkowska i Joanna Stankiewicz (obie 48 kg).

17-letnia Pieńkowska (AZS UW Warszawa), która przed miesiącem zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy juniorek w bułgarskim mieście Samokow, rozpoczęła zawody od wygranej 10:0 z Niemką Sonją Wirth, ale w drugiej potyczce przegrała z Francuzką Scarlett Gabrielli 0:10.

Natomiast rok starsza Stankiewicz (Judo Rawa Mazowiecka) stoczyła tylko jedną walkę - została pokonana 5:0 przez Włoszkę Annę Bartole.