WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Porażka PKB Poznań w bokserskiej Bundeslidze

W swoim drugim występie w tegorocznej edycji pięściarskiej Bundesligi PKB Poznań przegrał w hali Arena z Velberter Box-Club 11:12. W poprzednim meczu zespół ze stolicy Wielkopolski zremisował na wyjeździe z duńskim Boxteam Nord, a więc wciąż pozostaje bez zwycięstwa.
Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński

Pierwszy pojedynek sobotniego meczu miał jednostronny przebieg. Marek Jędrzejewski był usztywniony i nie potrafił groźniej zaatakować rywala. W efekcie przegrał dość wysoko. Zdecydowanie ciekawsze i bardziej wyrównane było drugie starcie. Michał Chudecki i Eugen Burhard poszli na wymianę ciosów, co sprawiło, że publiczność zgromadzona w hali Arena znacznie się ożywiła. Nieco skuteczniejszy w swoich poczynaniach był reprezentant PKB Poznań, który wygrał ostatecznie 10:7.

Trzecia potyczka (pomiędzy Tomaszem Mazurem a Robertem Tletlihem) była bardzo podobna. Nie brakowało ciekawych spięć i rywalizacja mogła się podobać. Tym razem także lepszy był Polak.

Niezwykle ciekawe i dramatyczne było czwarte starcie. Kamil Gardzielik i Alexander Hiller stoczyli prawdziwą ringową wojnę, a sytuacja na kartach punktowych zmieniała się jak w kalejdoskopie. Zawodnik PKB Poznań w pewnym momencie prowadził dość wysoko, ale brak asekuracji w końcówce sprawił, że stracił zwycięstwo. Po ostatnim gongu okazało się, iż sędziowie zaliczyli obu pięściarzom po 15 celnych ciosów.

W dalszej części tego spotkania emocje były tylko w jednej walce. W kategorii do 91 kg bardzo dobre widowisko stworzyli Michał Gerlecki oraz Stefan Sittner. Rywalizacja była niezwykle zacięta i ostatecznie skończyła się minimalnym triumfem Polaka. Rezultat całego meczu nie był jednak korzystny, bowiem zdecydowanych porażek doznali inni bokserzy PKB: Igor Jakubowski i Włodzimierz Letr.

Przed ostatnim starciem na tablicy wyników był remis 10:10, a więc wszystko zależało od tego, co pokażą na ringu Marcin Rekowski i Stefan Pfeifer. Ich potyczka była ciekawa i dramatyczna, jednak od strony technicznej lepiej zaprezentował się zawodnik Velberter Box-Club. Wyprowadził zdecydowanie więcej celnych ciosów i umiejętnie kontrował swojego przeciwnika. Efekt? Wygrał 14:5, a całe spotkanie zakończyło się porażką PKB 11:12.

PKB POZNAŃ - VELBERTER BOX-CLUB 11:12

Wyniki:

56 kg: Marek Jędrzejewski - Denis Makarov 2:14 (wynik meczu: 1:2)
60 kg: Michał Chudecki - Eugen Burhard 10:7 (3:3)
64 kg: Tomasz Mazur - Robert Tletlih 10:5 (5:4)
69 kg: Kamil Gardzielik - Alexander Hiller 15:15 (6:5)
75 kg: Igor Jakubowski - Konstantin Buga 5:9 (7:7)
81 kg: Włodzimierz Letr - Gottlieb Weis 1:11 (8:9)
91 kg: Michał Gerlecki - Stefan Sittner 8:7 (10:10)
+91 kg: Marcin Rekowski - Stefan Pfeifer 5:14 (11:12)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×