Były trener Gołoty: Andrew powinien być mistrzem w 1996

Lou Duva to człowiek, który przygotowywał Andrzeja Gołotę do walki z Riddickiem Bowe w 1996 roku. - Zawsze, kiedy przegrywał, przegrywał ze sobą, nie z rywalem - przyznaje po latach 86-letni trener w wywiadzie dla "Dziennika".

Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski
Lou Duva uważa, że Gołota był najlepszym bokserem z jakim miał przyjemność pracować. - To był gość. On mógł zostać mistrzem świata już po walkach z Riddickiem Bowe'em - mówi. - Był duży, miał znakomite warunki fizyczne. Potężny cios z prawej i doskonały lewy prosty. Chciał się uczyć i lubił się uczyć - wspomina. Były trener Gołoty nie chce mówić o jego szansach na mistrzostwo, wyraża jednak opinie na temat promotora Dona Kinga. - Nie wydaje mi się, by Gołota był szczęśliwy z Kingiem. King nie dba o swoich bokserów, dba o swoje interesy. Nie bierze boksera pod swój dach, nie daje mu jeść, nie rozmawia z nim, nie jeździ na wycieczki, nie traktuje go jak syna - uważa. - My poza boksem spędzaliśmy ze sobą mnóstwo czasu - dodaje. Więcej w "Dzienniku".

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×