KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Złota Marta Hlavaty

Marta Hlavaty wygrała w Portimao ze swoją największą rywalką, Australijką Allison Shreeve, z którą dzieliła pokój. Poza tym, że to bez wątpienia największy sportowy sukces 25-letniej zawodniczki SKŻ Hestia Sopot, to wygrana w Portimao stwarza szansę na to, by zdobyć sponsorów, którzy pomogą złożyć budżet - donosi Gazeta Wyborcza.

Błażej Ziemann
Błażej Ziemann

Wygrana w Portimao to dla Marty Hlavaty szansa, którą trzeba wykorzystać. - Po powrocie do kraju chcę przynajmniej miesiąc poświęcić na promocję tego sukcesu i poszukanie sponsorów - mówi zawodniczka. Zdaniem klubowego trenera Romana Budzińskiego, który na co dzień pracuje z Hlavaty w olimpijskiej klasie RS:X, Formuła Windsurfing wymaga olbrzymiej samodzielności.

- To prawda, właściwie wszystko trzeba organizować samemu, sprzęt, wyjazdy, hotele - potwierdza zawodniczka. Formuła Windsurfing nie jest klasą olimpijską. To nie zraża Marty, bo może liczyć na pomoc brata - Pawła, który już wcześniej startował w tej odmianie windsurfingu. - Chociaż Paweł zajął w Portimao piąte miejsce, to mój tytuł jest także jego sukcesem - dodaje wdzięczna siostra.

Mimo sukcesu w Formule Windsurfing w Portimao, Hlavaty nie myśli o tym, by zostać tylko przy tej odmianie. - Chcę kontynuować treningi w olimpijskiej klasie RS:X, bo marzę o wyjeździe na igrzyska do Londynu. Wierzę, że uda mi się startować w obu odmianach windsurfingu - mówi żeglarka SKŻ. W sopockim klubie Hlavaty trenuje już od 13 lat.

Kiedy Marta zdobywała w Portugalii tytuł mistrzyni świata, w Kamieniu Pomorskim odbywały się mistrzostwa Polski w klasach olimpijskich. SKŻ Hestia reprezentowała rekordowa liczba zawodników - We wszystkich kategoriach wiekowych było nas 23 - mówi trener Budziński.

W tym wypadku ilość przeszła w jakość, bo żeglarze SKŻ wrócili z Kamienia z sześcioma medalami. Po raz trzeci z kolei tytuł mistrzowski wywalczył Przemysław Miarczyński. Drugi był Piotr Myszka z AZS AWFiS Gdańsk. Wśród kobiet trzecie miejsce zajęła Anna Gałecka (SKŻ). W kategoriach młodzieżowych SKŻ także cieszył się z sukcesów, bo pierwsze miejsce wśród dziewcząt zajęła Maja Dziarnowska, a druga była Małgorzata Białecka. Rywalizację chłopców wygrał Łukasz Grodziski, trzeci był Kamil Zwolak. Wszyscy są podopiecznymi trenera Budzińskiego.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Gazeta Wyborcza
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×