42 medale polskiej reprezentacji na Światowych Igrzyskach Wojskowych 2015

W Mungyeong zakończyły się 6. Światowe Igrzyska Wojskowe. Polska reprezentacja zdobyła w tych zawodach 42 medale, w tym 10 złotych.

Piotr Ziemka

Trzy medale w Korei Południowej wywalczył Tomasz Polewka. W środę 7 października wygrał wyścig na 100 metrów stylem grzbietowym. Dzień później był trzeci wraz z polską drużyną w sztafecie 4x100 m st. zmiennym. Natomiast w piątek Polewka został zwycięzcą rywalizacji na 50 m grzbietowym.

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła też Oktawia Nowacka. 8 października triumfowała indywidualnie. Dwa dni później wygrała sztafetę mieszaną wspólnie z Jarosławem Świderskim.

Dwa razy w czołowej trójce finałów uplasowała się również Anna Dowgiert. Wygrała wyścig na 50 metrów stylem motylkowym, a na setkę finiszowała druga. W drugim dniu zawodów doszło do polskiego finału w turnieju szablistek. Zmierzyły się w nim Aleksandra Socha i Bogna Jóźwiak. Górą była Socha.

15 krążków do polskiego dorobku dołożyli lekkoatleci. Ten z najcenniejszego kruszcu wywalczyła między innymi sztafeta 4x100 metrów w składzie: Robert Kubaczyk, Grzegorz Zimniewicz, Kamil Masztak i Dariusz Kuć.

Ostatniego dnia rywalizacji Biało-Czerwoni uzyskali trzy złote medale. Maraton kobiet wygrała Iwona Lewandowska. W klasyfikacji drużynowej na najwyższym stopniu podium stanęły też Monika Stefanowicz oraz Olga Kalenarowa-Ochal. Z kolei zwycięzcami zespołowych zmagań mężczyzn zostali: Marcin Chabowski, Henryk Szost i Błażej Brzeziński.