Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Witold Bańka w Komitecie Wykonawczym Światowej Agencji Antydopingowej. "To sukces Polski"

Minister Sportu Witold Bańka został członkiem Komitetu Wykonawczego Światowej Agencji Antydopingowej WADA. - To sukces osobisty ministra Witolda Bańki, ale też sukces Polski - powiedziała na konferencji prasowej premier Beata Szydło.
Paweł Kapusta
Paweł Kapusta
PAP / Bartłomiej Zborowski

O wyborze Witolda Bańki do Komitetu Wykonawczego WADA poinformowała na specjalnie zwołanej konferencji prasowej premier rządu, Beata Szydło. - Minister Witold Bańka skutecznie walczy z dopingiem i to zostało docenione w Europie. Życzę wielu sukcesów - powiedziała premier.

 - To wielka nobilitacja dla polskiego rządu i wielka odpowiedzialność. W imieniu Europy będziemy walczyć o czysty sport - zaznaczył z kolei Witold Bańka. Minister od początku swojej kadencji bardzo mocno akcentował potrzebę walki ze stosowaniem w sporcie niedozwolonych środków.

Minister Witold Bańka w pracach Komitetu będzie reprezentował państwa Rady Europy. W trakcie swojej kadencji będzie wyrażał ich poglądy i ściśle z nimi współpracował, wykorzystując kanały bilateralne, ale także forum Rady Europy. Wzrośnie więc aktywność Polski w ramach tej organizacji - czytamy na stronie internetowej ministerstwa.

Szef polskiego sportu będzie reprezentował 47 krajów członkowskich Rady Europy. Kandydatura Witolda Bańki została jednogłośnie poparta przez wszystkie państwa reprezentowane w Komitecie RE ds. WADA (CAHAMA). Jeszcze nigdy żaden Polak nie został wybrany do światowych struktur antydopingowych na stanowisko o takim znaczeniu - czytamy w komunikacie.

Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) to najważniejsza organizacja zajmująca się zwalczaniem dopingu w sporcie. Powstała w 1999 r. ze wspólnej inicjatywy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i władz publicznych całego świata, które podpisały w tej sprawie deklarację.

ZOBACZ WIDEO Mateusz Klich: Chciałbym wrócić do reprezentacji, jestem na to gotowy

Jak oceniasz Witolda Bańkę jako ministra sportu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Ministerstwo Sportu
Komentarze (1):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×