Program team100 wspiera już 250 sportowców

Materiały prasowe / Na zdjęciu: beneficjenci programu team100
Materiały prasowe / Na zdjęciu: beneficjenci programu team100

Do programu team100 dołączają kolejni perspektywiczni sportowcy, w tym dziesięcioro z niepełnosprawnościami. Programem do tej pory objętych było 202 zawodników. Sukces inicjatywy zadecydował o zwiększeniu liczby beneficjentów do 250.

W tym artykule dowiesz się o:

Program został zainaugurowany 21 czerwca 2017 roku z inicjatywy ministra Witolda Bańki. Od tego czasu beneficjenci team100 zdobyli 186 medali, w tym 49 złotych, 63 srebrnych, 74 brązowych. Dzięki nim o Polsce można usłyszeć na największych imprezach sportowych na świecie.

- Cieszy mnie, że mimo iż team100 jest nastawiony na przyszłość, to efekty w postaci międzynarodowych sukcesów zawodników do niego należących są widoczne już dziś. Program team100 jest niezwykle istotnym projektem z punktu widzenia strategii rozwoju polskiego sportu, zwłaszcza w kontekście igrzysk olimpijskich. Wspieramy młode talenty, uczymy odpowiedzialności i podejmowania właściwych decyzji. Myślimy o kształcie polskiego sportu w perspektywie długoterminowej. Jestem przekonany, że ten model dodatkowego wsparcia efektywnie przyczyni się do rozwoju młodego pokolenia mistrzów - mówi Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, pomysłodawca programu.

- Wspieranie młodych polskich sportowców jest dla nas wielkim zaszczytem i honorem. Cieszę się, że dzięki temu pomagamy im spełniać marzenia i sportowe ambicje. Rozszerzenie programu team100 o kolejne 48 osób to ogromna szansa dla naszego kraju na następne sukcesy sportowe. Wierzę, że ta inicjatywa będzie dalej owocować w postaci wielu rekordów i medali. Trzymam za wszystkich mocno kciuki - mówi Filip Rdesiński, Prezes Polskiej Fundacji Narodowej.

Beneficjenci objęci programem w każdym roku otrzymują wsparcie w wysokości ok. 40 tysięcy złotych, którymi refundują np. opiekę lekarską, suplementację, zakup sprzętu, studia, wynajem mieszkania.

Team100 jest programem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Fundacji Narodowej, realizowanym we współpracy z Instytutem Sportu - Państwowym Instytutem Badawczym. Główny cel projektu to wsparcie młodych, polskich i perspektywicznych sportowców, członków kadr narodowych w dyscyplinach olimpijskich, którym oprócz szkolenia związkowego jest zapewniana dodatkowa, indywidualna ścieżka finansowania.

ZOBACZ WIDEO: Konrad Bukowiecki o aferze dopingowej: To był szok! Nie puszczę tego płazem

Komentarze (1)
avatar
Katon el Gordo
4.10.2018
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Gołym okiem widać na liście kilkoro przedstawicieli dyscyplin, którzy odstają od tych, którzy JUŻ zdecydowanie zasłużyli. Możliwe, że decydentom marzą się sukcesy tu i ówdzie (w medialnych lub Czytaj całość