Były selekcjoner reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych kandydował na urząd prezydenta Kielc. Jak wynika z sondaży exit pool, Bogdan Wenta wyraźnie wygrał pierwszą turę wyborów. Zdobył on ponad 37 proc. głosów, a drugi Wojciech Lubawski otrzymał ponad 32 proc. głosów. Obaj zmierzą się ze sobą w drugiej turze wyborów, która zaplanowana jest na 4 listopada.
Na wynikach wyborów w Warszawie skorzystać może Jagna Marczułajtis. Była polska snowboardzistka dzięki triumfowi Rafała Trzaskowskiego ma szansę wrócić do Sejmu i objąć mandat posłanki. Wszystko przez to, że Trzaskowski jest posłem ziemi krakowskiej, a w przypadku jego zwycięstwa, to właśnie Marczułajtis zastąpiłaby go w Sejmie. Z sondaży wynika, że Trzaskowski w pierwszej turze wygrał wybory na prezydenta Warszawy.
Do rad miast, gmin, powiatów czy do sejmików wojewódzkich kandydowało sporo osób związanych ze sportem. W gronie tym jest kilku byłych reprezentantów Polski w piłce nożnej. O mandat warszawskiego radnego starał się Dariusz Dziekanowski, a w Białymstoku w wyborach startowali Marek Citko i pomocnik Jagiellonii, Rafał Grzyb. Ten pierwszy kandydował do sejmiku województwa podlaskiego, a drugi do rady miasta Białegostoku. Do rady miasta Krakowa kandydował Marek Motyka, a do sejmiku województwa pomorskiego Janusz Kupcewicz.
ZOBACZ WIDEO Serie A: Rzut karny i gol w doliczonym czasie gry. Lazio Rzym wygrało z Parmą [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]
Z kolei na burmistrza Bytowa kandydował piłkarz miejscowej Bytovii, Mateusz Oszmaniec. Na to stanowisko w pierwszej turze wybrany został jednak Ryszard Sylka, który otrzymał 57,83 proc. głosów. Oszmaniec był drugi z poparciem wynoszącym 25,08 proc. O stanowisko wójta podwrocławskiej Długołęki walczył były reprezentant Polski w koszykówce, Wojciech Błoński.
W wyborach kandydowali również medaliści olimpijski. Do rady miasta Wrocławia starał się dostać Paweł Rańda, dla którego może to być druga kadencja z rzędu. Natalia Czerwonka kandydowała w Lubinie, a Bartłomiej Bonk w Opolu. Z kolei o mandat radnej powiatu bieruńsko-lędzińskiego walczyła medalistka mistrzostw świata w biathlonie, Weronika Nowakowska.
O mandaty walczyli też żużlowcy. Pierwszy polski mistrz świata - Jerzy Szczakiel - kandydował do sejmiku województwa opolskiego. Z kolei wśród kandydatów do rady powiatu leszczyńskiego byli wychowankowie Unii Leszno, Damian Baliński i Tobiasz Musielak.
Również przedstawiciele sportów walki rywalizowali o mandaty. Kandydatem do sejmiku województwa śląskiego był Marcin Najman. Na ten sam urząd kandydowali byli siatkarze, Radosław Panas i Andrzej Szewiński. Z kolei w Żurominie na listach wyborczych był Kamil Łebkowski. Z tego powodu jego walka na FEN 22 nie była pokazywana w telewizji, gdyż groziło to złamaniem ciszy wyborczej.
Biegasz, jeździsz na nartach, a może grasz w tenisa? Strój i sprzęt sportowy skompletujesz w okazyjnych cenach dzięki stronie 4F wyprzedaże