Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Ubezpieczenie roweru od kradzieży - zakres polisy i cena

Ubezpieczenie roweru od kradzieży obejmuje sytuacje, w których nasz pojazd zostanie zarekwirowany z naszej posesji lub miejsca publicznego. Ile kosztuje ubezpieczenie roweru? Co obejmuje OC na rower?
 Redakcja
Redakcja
Zakres polisy i cena Materiały prasowe / Zakres polisy i cena

Ubezpieczenie roweru - warunki

Na rynku dostępne są różne rodzaje ubezpieczeń, z którymi możemy się zapoznać na stronie https://ocenapolis.pl/ubezpieczenia/inne-rodzaje-ubezpieczen. Jednym z nich jest polisa na rower. Kto może po nią sięgnąć? Ubezpieczenie roweru może zakupić każdy posiadacz dwukołowca. Ubezpieczenie dla rowerzystów dedykowane jest osobom, które wsiadają na pojazd, ale obejmuje również osoby postronne. NNW zapewnia wypłatę odszkodowania nie tylko wtedy, gdy my doznamy kontuzji czy złamania. Ochroną objęta jest również osoba przez nas poszkodowana.

Polisę na rower dla bliskich może zakupić głowa rodziny. Może ona również wykupić pakiet tylko dla dzieci albo na określony czas, np. wakacyjny wyjazd.

Ubezpieczenie roweru od kradzieży - zakres polisy i wyłączenia

Zakres ubezpieczenia dla rowerzystów obejmuje uszczerbki na zdrowiu w niespodziewanych sytuacjach. Jaki jest zakres OC na rower? Polisa gwarantuje:

- zwrot kosztów przyjazdu lekarza na miejsce zdarzenia;
- wizytę lekarską w miejscu pobytu ubezpieczonego;
- zwrot kosztów zabiegów rehabilitacyjnych;
- zwrot kosztów wizyty fizjoterapeuty;
- hospitalizację i opiekę pielęgniarki;
- transport po wypadku do placówki medycznej lub między placówkami;
- organizację i pokrycie kosztów dostarczenia leków na receptę;
- pomoc psychologa zarówno dla poszkodowanego, jak i rodziny.

Ubezpieczenie roweru od kradzieży gwarantuje zwrot równowartości pojazdu w momencie, gdy zostanie on skradziony z miejsca postoju. Polisa działa również wtedy, gdy parkujemy rower przy miejskich stojakach. Odszkodowanie otrzymamy zarówno, gdy rower uległ zniszczeniu w wyniku pożaru czy powodzi. Pod OC na rower podlegają także uszkodzenia mechaniczne będące wynikiem stłuczek.

Kupując ubezpieczenie roweru musimy pamiętać, że istnieją sytuacje, w których będziemy musieli ponieść pewne koszty. Nie każda polisa zagwarantuje nam zwrot kosztów zakupu lekarstw. Wszystko zależy od firmy i pakietu, które wybierzemy.

Czy możliwe jest ubezpieczenie roweru elektrycznego?

Nie tylko tradycyjne rowery mogą zostać objęte ochroną. Możemy również wykupić ubezpieczenie roweru elektrycznego. Co nam ono daje? Polisa gwarantuje:

- ochronę pojazdu na wypadek napadu czy włamania oraz kradzieży;
- wypłatę odszkodowania w momencie, gdy rower ulegnie uszkodzeniu w wyniku gołoledzi czy mokrej nawierzchni;
- wypłatę odszkodowania, gdy części roweru zostaną zużyte.

OC na rower - cena

Trudno jednoznacznie określić, ile kosztuje OC na rower. Cena ubezpieczenia dla rowerzysty będzie zależała od kilku czynników. Są nimi:

- wiek osoby, która sięga po ubezpieczenie;
- zakres polisy;
- terytorium, na którym będzie obowiązywała ochrona (możemy wykupić ubezpieczenie na Polskę, Europę lub cały świat. W niektórych przypadkach możemy wybrać pojedyncze kraje);
- liczba osób, która ma zostać objęta ubezpieczeniem (polisa grupowa jest tańsza);
- wartość pojazdu, który chcemy zabezpieczyć.

Cena rocznego ubezpieczenia dla rowerzystów zaczyna się od kwoty ok. 40 zł. Pakiet o tej wartości obejmuje podstawową ochronę zdrowia i życia. Gwarantuje także wypłatę pieniędzy na wypadek uszkodzenia pojazdu.

Czy warto ubezpieczyć rower?

Niejeden z nas korzystał z roweru nie mając pojęcia o istnieniu dedykowanego mu ubezpieczenia. Czy warto w nie zainwestować? To kwestia indywidualna. Są osoby, które wsiadają na rower raz lub dwa razy w sezonie. W dodatku jeżdżą po polnej drodze za domem. Nie przyda się im więc kosztowna polisa.

Istnieją jednak osoby, które bez dwóch kółek nie wyobrażają sobie życia. Jeżdżą rowerem do pracy, szkoły czy w ramach relaksu. Tym samym pojazd narażony jest na uszkodzenia mechaniczne oraz kradzieże. W takiej sytuacji warto jest ubezpieczyć rower, aby w niekorzystnej dla nas sytuacji otrzymać odszkodowanie.

Pamiętajmy o tym, że polisa OC na rower chroni nasze zdrowie i życie. Poruszając się po drodze jesteśmy narażeni na wypadki. Nie należy oszczędzać na ochronie szczególnie, jeśli uprawiamy sporty ekstremalne z użyciem roweru.

ZOBACZ WIDEO: Serie A: Tak strzela Krzysztof Piątek! Przełamanie Polaka na wagę zwycięstwa AC Milan [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×