Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Gorący czas Fundacji Orły Sportu

Fundacja Orły Sportu zorganizowała pięć imprez sportowych o zasięgu lokalnym i międzynarodowym dzięki wsparciu PKN ORLEN, który został Sponsorem Strategicznym projektu ORLEN na Orliku. Uczestniczyli w nich sportowcy amatorzy.
 Redakcja
Redakcja
Materiały prasowe

- Dzięki realizacji podpisanej latem Umowy z PKN ORLEN, możemy zwiększyć ilość oraz poprawić atrakcyjność organizowanych przez nas wydarzeń sportowych. Staramy się tak dysponować środkami sponsorskimi, aby poprzez imprezy te aktywizować wszystkie grupy wiekowe. Na tej współpracy z pewnością skorzysta lokalna społeczność - mówi Łukasz Strzelecki, prezes Fundacji Orły Sportu.

Pierwsze ze sponsorowanych przez PKN ORLEN wydarzeń to projekt "Mali Wspaniali", dedykowany do najmłodszych. Przez cztery miesiące podczas zajęć ogólnorozwojowych na orlikach w pięciu przedszkolach z pięciu województw dzieci pod okiem trenerów i instruktorów zapoznawały się z elementami sztuk walki i gier zespołowych. Prowadzili go na orlikach zatrudnieni przez Fundację animatorzy. Zwieńczeniem tego projektu był sportowo-rekreacyjny piknik dla przedszkolaków, który odbył się w Radziejowie pod nazwą Mali Wspaniali Orlik Cup. W tym wydarzeniu sportowym udział wzięło 400 dzieci, które po raz pierwszy pojawiły się na Orliku w ramach zajęć i aktywizacji sportowych.

Kolejne wydarzenie, tym razem kierowane do dzieci ze szkół podstawowych, odbyło się w czasie wakacji. Podczas Multicampu sportowego, który wypełniony został po brzegi programem aktywizacji sportowych i ruchowych, 74 uczestników obozu odwiedził Grzegorz Tkaczyk. Wybitny reprezentant Polski w piłce ręcznej, olimpijczyk i wicemistrz świata z 2007 roku przeprowadził między innymi trening oraz quiz wiedzy o szczypiorniaku. Po siedmiu dniach bardzo intensywnych zajęć, pomimo ogromnego zmęczenia, pełne wrażeń dzieci wracały do swoich domów zadowolone i szczęśliwe.

Duży event o zasięgu ogólnopolskim odbył się w Skierniewicach. Na Wielką Lekcję WF z udziałem Mariusza Wicharego wybitnego bramkarza reprezentacji Polski w piłce ręcznej zaproszonych zostało 500 dzieci z III i IV klas szkół podstawowych. Czterogodzinny program w hali miejscowego OSiR wypełniony grami i zabawami oraz rywalizacją na 15 obwodach stacyjnych gwarantował ogromne zdrowe sportowe emocje i stanowił atrakcyjną alternatywę dla modnych gier komputerowych. Wyposażone w koszulki z logo PKN ORLEN dzieci przekonały się, że czasem warto oderwać się od monitorów, by spędzić czas na aktywności fizycznej z rówieśnikami.

Najstarszymi beneficjentami projektu ORLEN na Orliku były babcie i dziadkowie, którzy razem ze swoimi wnuczkami uczestniczyli w cyklu pikników, „Spartakiad Seniorów” , które według wspólnego scenariusza przeprowadzili na orlikach w swoich miejscowościach lokalni animatorzy sportu przy wsparciu wolontariuszy. W programie tych wydarzeń organizatorzy chcieli przypomnieć uczestnikom „Gry i Zabawy naszych Dziadków” oraz poprzez spotkania z dietetykami, zachęcić ich do zdrowego odżywiania się.

Międzynarodowy zasięg miał turniej siatkarski III Mini Mistrzostwa Europy Korab Cup 2019 w Pucku, który Fundacja Orły Sportu kolejny rok z rzędu organizuje we współpracy z miejscowym klubem MKS Korab. W rywalizacji uczestniczyło 27 drużyn kadetów i juniorów, w tym siedem zagranicznych. Turniej poprzedziła Wielka Rozgrzewka, którą na orliku w Pucku przeprowadzili, byli wybitni reprezentanci Polski, olimpijczycy (Seul 2008), wychowankowie Koraba, Daniel Pliński i Marcin Wika.

Powyższe wydarzenia sportowe to wspaniałe przykłady, jak efektywnie, racjonalnie i z korzyścią dla społeczności lokalnych wykorzystywać środki sponsorskie. Synergia działalności Spółki Skarbu Państwa z organizacją pozarządową przynosi wymierne efekty dla rozwoju sportu powszechnego w naszym kraju. PKN ORLEN, Sponsor Strategiczny projektu ORLEN na Orliku, po raz kolejny udowadnia, iż w dziedzinie sponsoringu sportowego trudno mu dorównać.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×