Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Koronawirus w Polsce. II cześć Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych przełożona

W marcu bieżącego roku nie odbędzie się II część Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Zakopanem i Bydgoszczy. Ze względu na rozprzestrzeniającego się koronawirusa zawody zostały przełożone na drugie półrocze 2020 roku.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Zawodnicy Olimpiad Specjalnych PAP / Zawodnicy Olimpiad Specjalnych

"Informujemy, że 9 marca 2020 roku Komitet Wykonawczy podjął uchwałę, że w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników wszystkich zawodów międzynarodowych i ogólnopolskich, w tym II części Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, Zakopane - Bydgoszcz 2020, zmuszeni jesteśmy przełożyć wszystkie zawody rangi ogólnopolskiej na II półrocze 2020 roku oraz odwołać udział Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych w zawodach międzynarodowych do 31 lipca 2020 roku" - poinformowali organizatorzy zawodów. 

"Powyższa decyzja została podjęta po konsultacjach eksperckich dotyczących zagrożenia koronawirusem, rekomendacjach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy, oświadczeniach Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz decyzjach Special Olympics w Waszyngtonie" - dodali organizatorzy. 

Ruch Olimpiad Specjalnych jest stowarzyszeniem którego główną działalnością jest organizowanie treningów i zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Prezesem polskiego ruchu Olimpiad Specjalnych jest Anna Lewandowska, żona piłkarza Roberta Lewandowskiego.

Do poniedziałkowego popołudnia (9 marca) w Polsce potwierdzono 16 przypadków zarażenia koronawirusem. Jeden pacjent jest w stanie ciężkim. Przypomnijmy, że polski Główny Inspektorat Sanitarny zaleca odwoływanie w naszym kraju imprez masowych powyżej 1000 osób. 

Czytaj także:
Piłka ręczna vs. koronawirus. Mecz VIVE - Celje bez udziału widowni? Sprzedaż wstrzymana
Żużel a koronawirus. Komarnicki mówi o widmie bankructwa polskich klubów. Widzi tylko jedno wyjście dla PGE Ekstraligi

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×