Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Rząd otwiera hale i sale gimnastyczne. Zajęcia taneczne i bokserskie... z zachowaniem dystansu

Już od 18 maja rząd postanowił dopuścić do otwarcia sal gimnastycznych oraz hal. Władze pozwalają na prowadzenie w nich m.in. treningów zapaśniczych czy tanecznych, ale... z zachowaniem odpowiedniego dystansu.
Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
ring bokserski Getty Images / James Chance / Na zdjęciu: ring bokserski

18 maja w życie wkracza III etap odmrażania kraju po pandemii koronawirusa. Oczywiście, wiążą się z tym kolejne poluzowania restrykcji w obszarze sportu. Jedną z nich jest otwarcie dostępu do hal sportowych i sal gimnastycznych. 

Z takiej informacji na pewno ucieszyć mogliby się miłośnicy sportów walki czy tancerze. Ich radość jednak szybko może zostać zmącona, gdy głębiej wczytają się w zalecenia na oficjalnej stronie rządu. 

Jak bowiem możemy przeczytać w zestawieniu najczęściej zadawanych pytań na stronie gov.pl, rząd owszem, zezwala na prowadzenie treningów tanecznych, zapaśniczych, bokserskich czy sportów walki w sali gimnastycznej. Haczyk pojawia się w kolejnym zdaniu: "Zalecane jednak jest zachowywanie dystansu. Analogicznie jak przy np. przemieszczaniu się - 2 metry odległości."

Powyższy podpunkt zakrawa o absurd. Owszem, otwarcie sal gimnastycznych to wciąż krok do przodu dla części sportowców, którzy będą mieć dostęp chociażby do worka treningowego czy maty, jednak nie są to rzeczy, których nie dałoby się zorganizować w warunkach domowych.

W wyżej wymienionych sportach, co zrozumiałe, kluczowy jest kontakt z drugim człowiekiem. Ciężko bowiem wyobrazić sobie walkę bokserską na odległość. W takim wypadku natomiast otwarcie dostępu do hal dla wyżej wymienionych grup znacząco traci na wartości. 

Czytaj także:
Serie A. Minister sportu: Mam nadzieję na powrót ligi 13 czerwca
Bundesliga. Duże wyzwanie przed Unionem Berlin. "Zaskoczenie Bayernu Monachium jest prawie niemożliwe"

ZOBACZ WIDEO: Polski trener mówi o powrotach piłkarzy, którzy przeszli COVID-19. "Bez maksymalnych obciążeń nawet przez 6 tygodni"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (28):

 • Eugeniusz 11 Zgłoś komentarz
  Jedyne sporty które należy pozwolić to szermierka i żużel ponieważ zawodnicy zabezpieczeni są w maskach , reszta niech jeszcze z rok poczeka.
  • smoker Zgłoś komentarz
   poloneza tanczyc w odleglosci 2 metrow?dobre
   • Vincent Hana Zgłoś komentarz
    Tak. Zapaśnicy i pięściarze mogą ćwiczyć na dystans. Trening to nie tylko sparingi, ale również setki ćwiczeń kondycyjnych, technicznych i siłowych. Trening na sprzęcie, do którego
    Czytaj całość
    NIE MA dostępu w mieszkaniu lub którego używanie byłoby uciążliwe dla sąsiadów. Poza tym, otworzenie sal treningowych to przede wszystkim dostęp zawodników do szkoleniowca!!! Po raz kolejny wiedzę wypowiedzi ludzi nie mających pojęcia o temacie, w którym się wypowiadają. Człowieku - skoro na czymś się nie znasz - to po co zabierasz głos?
    • TiRoF1 Zgłoś komentarz
     Rozporządzenie PIS - Uwaga - dotyczy biegania!. ======================================= Jest już najnowsze zalecenie Ministerstwa Zdrowia Pana Szajbowskiego i Pana Premiera długiego nochala
     Czytaj całość
     w sprawie biegania na świeżym powietrzu! Z wyłączeniem boksu oraz tańca w których konieczne jest zachowanie 2,5m odstępów zarządza się. Dozwolone jest bieganie maksymalnie dwóch osób w odstępie 280,5cm. Jeżeli są to członkowie rodziny wówczas odległość między nimi może wynosić 160cm. Jeżeli śpią w jednym łóżku - 120cm. Biegać można w godzinach: 07:00 - 09:00 16:00 - 18:30 23:00 - 02:15 Zabronione jest bieganie następujących par: Zięć z teściową Synowa z teściową Małżeństwo w separacji Rodzeństwo pokłócone o spadek Zakaz obejmuje również bieganie ze sobą dwóch szwagrów - grozi to zbyt długim pobytem po treningu pod sklepem monopolowym. Bezwzględny zakaz biegania obejmuje osoby o imieniu: Marcin, Paweł, Andrzej, Krzysztof oraz Anna, Martyna, Katarzyna i Wiktoria. Zakaz biegania obejmuje także osoby spod znaku koziorożca, raka, wodnika oraz panny. Nie należy biegać w celu poprawy wydolności fizycznej. Osoby, u których stwierdzi się zwiększoną formę, zostaną rozstrzelane przed Ministerstwem Zdrowia. Można biegać w lesie pod warunkiem, że minimum 60% drzewostanu tego lasu stanowi sosna. W przypadku lasów z przewagą grabów oraz jesionów maksymalny dystans jaki można pokonać to 11,7km w tempie nie szybszym niż 6:10/km. W lasach bukowych dozwolone jest bieganie tylko małżeństw oraz bliźniaków jednojajowych. Osoby poniżej 18 roku życia mogą biegać w pojedynkę pod warunkiem posiadania pisemnej zgody rodziców, upoważnienia naczelnika Urzędu Skarbowego oraz adnotacji komornika. Dopuszcza się bieg na mszę świętą pod warunkiem, że kościół nie jest w stylu gotyckim, ani nie jest pod wezwaniem świętego Antoniego. Biegacze powinni mijać się w odległości większej niż 5 metrów. Zasada jest taka, że z drogi ustępuje młodszy. Musi to uczynić nawet jeśli na poboczu są pokrzywy, akacje czy barszcz Sosnowskiego. Jeżeli po obu stronach drogi znajduje się przepaść, wówczas obaj biegacze skaczą w dół, serdecznie się wcześniej pozdrawiając, unosząc prawą dłoń. Podczas biegania nie należy nadeptywać na łączenia płyt chodnikowych, nie wolno smarkać - połykamy gile solidnie się zaciągając. Można kaszlnąć co 2km pod warunkiem, że nie pada akurat deszcz ani deszcz ze śniegiem. Dopuszcza się wrzucenie jednego posta tygodniowo ze swoim treningiem, pod warunkiem dodania linku do TikToka prezydenta.
     • Vincent Hana Zgłoś komentarz
      Tak. Zapaśnicy i pięściarze mogą ćwiczyć na dystans. Trening to nie tylko sparingi, ale również setki ćwiczeń kondycyjnych, technicznych, na przyborach, z obciążeniem, gumami itp.
      Czytaj całość
      Trening na sprzęcie, do którego NIE MA dostępu w mieszkaniu lub którego używanie byłoby uciążliwe dla sąsiadów. Poza tym, otworzenie sal treningowych to przede wszystkim dostęp zawodników do szkoleniowca!!! Po raz kolejny wiedzę wypowiedzi ludzi nie mających pojęcia o temacie, w którym się wypowiadają.
      • Stanisław S-ki Zgłoś komentarz
       koniecznie,trening z własnym cieniem i w gęstej mgle.....
       • Janina Buczkowska Zgłoś komentarz
        To taka "wyższa logika" rządu, w sumie nic nowego
        • Krzysztof Karpik Zgłoś komentarz
         Właśnie przemyślał, przedsiębiorcy zamiast protestować zabiorą się za odbudowę biznesów
         • tom85 Zgłoś komentarz
          Rzad zacheca do walki lub tanca z własnym cieniem, tylko o odpowiedniej porze dnia, żeby cień był jak najdalej.
          • dopowiadacz Zgłoś komentarz
           Popieram pomysł prezesa , zapytacie pewnie dlaczego prezesa ? Tylko prezes mógł coś takiego wymyślić , taka jego odmrożona strategia .
           • Zorkin 1 Zgłoś komentarz
            Kolejny dowód na totalny brak panowania nad sytuacją. To jest najgorszy rząd w historii Polski. Oni kierują się tylko miliardowymi zyskami z handlu maseczkami. Po to wprowadzili ten
            Czytaj całość
            absurdalny nakaz, żeby zarabiać miliardy. A ludzie będą umierać na grzybicę płuc. Każdy lekarz wie, że nie wolno zasłaniać ust i nosa, bo grozi to przewlekłymi chorobami układu oddechowego i nadmiernym wysilaniem mięśnia sercowego. Ludzie nie słuchajcie tych bzdur, tylko chodźmy do pracy, budować gospodarkę.
            • Marcin Moskal Zgłoś komentarz
             Uwielbiam kiedy pismaki piszą głupoty a inni po nich powtarzają bez chwili zastanowienia. Wiecie co to oznacza "zalecane" i czym to się różni od "wymagane" ? Zaleca
             Czytaj całość
             się, aby myć zęby dwa razy dziennie, ale jak nie umyjesz wcale to jest Twoja sprawa i Twojej żony. Wymagana jest natomiast jazda prawą stroną drogi i jak tego nie przestrzegasz dostaniesz mandat. Reasumując: jeśli można zrobić trening tak, aby zachować 2 metry odstępu to trzeba tak zrobić. Jeśli zaś założenia danego treningu nie pozwalają coś takiego to trening można przeprowadzić normalnie i nikt nikomu nic nie zrobi. Dotarło, czy język polski jest dla Was za trudny ?
             • dział analiz Zgłoś komentarz
              Błazen w cyrku to figura, wszystkich wokoło rozśmiesza. Gdy wokół decyzji fura, chyba rozum się zawiesza? Błazen wpuszcza nas na sale, będzie można już poćwiczyć. Decyzja ma
              Czytaj całość
              kilka zalet, lecz sport kontaktowy kwiczy. Trener coś wymyśleć musi, bo nie można się dotykać. Nie można nikogo dusić, to dramat dla zapaśnika. Bokser na łopatkach leży, bo rękawic nie skrzyżuje. Ciosów żadnych nie wymierzy, 2 metry obowiązuje. W końcu największe cierpienie, nie pomogą żadne gierki. Tancerza smutne westchnienie, nie przytuli swej partnerki. To papierek lakmusowy, kolejnej rządowej tarczy. Chorobowy zawrót głowy, często pomyśleć wystarczy.
              Zobacz więcej komentarzy (15)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×