Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Stay&Play – nowa propozycja dla fanów ORLEN Team oraz Grupy Sportowej ORLEN

Przerwa w organizacji wydarzeń sportowych sprzyja inicjatywom, które angażują kibiców i pozwalają im przeżyć prawdziwe emocje dzięki wirtualnej rzeczywistości.
MT
Materiały prasowe

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom kilkudziesięciu członków ORLEN Team oraz Grupy Sportowej ORLEN weźmie w udział w esportowej rywalizacji w ramach akcji Stay&Play, która będzie trwała przez cały maj. Rozrywka będzie jednym z elementów nowego projektu – organizatorzy zapowiadają również przekazanie środków finansowych na wybrany cel charytatywny.

W ramach projektu zawodnicy zostaną zaangażowani w wirtualną rywalizację, w związku z brakiem możliwości konkurowania na torach, stadionach i boiskach Na kilka tygodni sportowcy przeniosą się do sieci, tocząc pojedynki w ramach dwóch gier – Asseto Corsa (wyścigi samochodowe) oraz Rocket League (piłkarskie rozgrywki samochodowe).

Rzeczywistość, w jakiej się obecnie znajdujemy, wymaga na nas dużego poziomu kreatywności i dostarczania fanom treści w czasach, kiedy nie mogą śledzić rywalizacji swoich ulubieńców na torach i stadionach. Wirtualne rozgrywki stają się coraz popularniejsze w naszym kraju, stąd też pomysł na zaangażowanie się w tę formę aktywizacji zawodników i kibiców. Mamy nadzieję, że spotka się to z zainteresowaniem naszych odbiorców, tym bardziej, że część z nich będzie mogła wziąć bezpośredni udział w rywalizacji – mówi Anna Ziobroń, dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN ORLEN.

W rywalizację zaangażuje się łącznie kilkudziesięciu sportowców. Część z nich, która ma doświadczenie w grach wyścigowych, weźmie udział w wyścigach Asseto Corsa. Pozostała grupa, z mniejszym doświadczeniem w esporcie i gamingu, będzie rywalizować w turnieju Rocket League. W ramach akcji Stay&Play planowany jest także quiz esportowy, angażujący tych zawodników, którzy nie mają żadnego doświadczenia w grach on-line.

W ramach akcji zostanie przeprowadzonych łącznie 16 transmisji live, obejmujących zarówno sesje treningowe, jak i finały poszczególnych rozgrywek. Poza zawodnikami ORLEN Team oraz Grupy Sportowej ORLEN w Stay&Play włączą się także esportowi influencerzy, mający z jednej strony pełnić rolę mentorów, a z drugiej uzupełniać składy zespołów, a także kibice.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych etapów akcji będą komunikowane na kanałach społecznościowych ORLEN Team. Transmisje rozgrywek będą prowadzone na Facebooku, You Tube oraz platformie streamingowej Twich.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×