Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

IV etap odmrażania sportu. Co można robić od 1 czerwca?

Sport budzi się do życia po paraliżu związanym z pandemią koronawirusa. Polski rząd pozwala na coraz więcej. Co można robić od 1 czerwca?
Mateusz Domański
Mateusz Domański
Polacy na rowerach w Krakowie Getty Images / Omar Marques / Polacy na rowerach w Krakowie

Jak czytamy na stronie internetowej Ministerstwa Sportu, wprowadzenie IV etapu odmrażania sportu jest równoznaczne z tym, że zniesiono ograniczenia dotyczące możliwości korzystania z obiektów sportowych. W dalszym ciągu niezbędne jest jednak spełnienie wymagań sanitarnych i określonych w rozporządzeniu limitów.

Możliwe jest prowadzenie zajęć w terenie otwartym (parki, lasy, łąki, drogi publiczne). W takich aktywnościach może uczestniczyć maksymalnie 150 osób plus ci, którzy obsługują zajęcia. Co istotne, można też organizować wydarzenia sportowe i zawody sportowe na terenie otwartym.

Ponadto dopuszczone zostało przeprowadzanie turniejów w halach sportowych z zaznaczeniem, że na trybunach nie mogą przebywać kibice. W takich wydarzeniach może brać udział maksymalnie 150 osób. W obiektach sportowych można korzystać z szatni i pryszniców. 

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Barcelona pokazała niesamowite nagranie. Zobacz, co wyczynia ten dzieciak!

Na orliku może przebywać jednocześnie nie więcej niż 150 osób. Limit ten określa maksymalną liczbę uczestników zajęć i nie odnosi się do osób obsługujących obiekt. Otwarte są już także siłownie plenerowe. Podczas aktywności fizycznej nie trzeba nosić maseczki i zachowywać 2-metrowego odstępu.

Dodajmy, że kolejne elementy sportowej rzeczywistości zostaną "odmrożone" już 6 czerwca. Wówczas otwarte zostaną między innymi kluby fitness, siłownie i baseny.

Czytaj także:
- Jest chętny na organizację finału. Lizbona może zastąpić Stambuł

- Deklaracja Juergena Kloppa. Jeśli Liverpool wygra ligę, będzie feta z kibicami 

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×