KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wyróżnieni mistrzowie świata i Europy. Stypendia dla wybitnych polskich sportowców

Kibicujemy, doceniamy, wspieramy finansowo – zapewnia KGHM Polska Miedź S.A. Jedna z największych polskich firm przyznała stypendia 24 polskim sportowcom w ramach II edycji programu Miedziane Rywalizacje.

Marta Tomasik
Marta Tomasik
Wyróżnieni mistrzowie świata i Europy Stypendia dla wybitnych polskich sportowców Materiały prasowe / Wyróżnieni mistrzowie świata i Europy. Stypendia dla wybitnych polskich sportowców.

Uczestnicy projektu zostali wybrani przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

– Sportowy talent to sprawa najważniejsza. By mógł się rozwinąć, konieczne są sprzyjające warunki, również finansowe. Dlatego tworzymy sportowcom możliwości do szlifowania formy na najważniejsze zawody. Wartości ważne dla sportu: odwaga, zorientowanie na wyniki, współdziałanie – to także wartości najważniejsze dla KGHM zapewnia Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

50 tysięcy złotych wsparcia

Program stypendialny Miedziane Rywalizacje prowadzony jest od 2019 roku. Służy wsparciu utalentowanych polskich sportowców.

Stypendia w wysokości 50 tys. złotych rocznie są przyznawane przez koncern za m.in. wzorowe osiągnięcia sportowe.  Stąd wśród tegorocznych wyróżnionych zawodników znaleźli się m.in. szpadzistka Ewa Trzebińska (mistrzyni Europy i srebrna medalistka mistrzostw świata), łyżwiarka Natalia Czerwonka (srebrna medalistka olimpijska z Soczi), strzelcy Daniel Romańczyk (srebrny medalista mistrzostw świata) i Tomasz Bartnik (mistrz świata, złoty medalista mistrzostw Europy) czy wioślarze Mikołaj Burda (mistrz świata, trzykrotny mistrz Europy) i Fabian Barański (wicemistrz świat, mistrz Europy).

Mamy nadzieję, że wrócicie na stadiony

Wśród 24 wyróżnionych stypendiami sportowców 7 to zawodnicy z Zagłębia Miedziowego. Wczoraj otrzymali symboliczne czeki w ramach II edycji programu od Danuty Dmowskiej –Andrzejuk, minister sportu.

– Cieszę się, że możemy wspierać sporty indywidualne. Cieszymy się, że możemy dać wam to wsparcie. Wiem, że pandemia zakłóciła plany startowe i treningowe, ale mam nadzieję, że wrócicie do ich realizacji, a stypendium KGHM wam w tym pomoże. Krzysztof Kubów, szef gabinetu politycznego premiera, dodawał:

– Te 24 stypendia nie wzięły się z niczego. To, że możemy oglądać wasze sukcesy, wynika z ciężkich treningów. Dlatego tym bardziej będziemy obserwować i kibicować na międzynarodowych arenach.
Marcin Chludziński, prezes KGHM podsumował, że złoto, srebro i brąz to nie tylko medale, ale również metale, które KGHM wydobywa spod ziemi.

– I tak jak za waszymi sukcesami stoi ciężka praca, trening, to tak samo jest w górnictwie. Dlatego mam taką satysfakcję, widząc efekty waszych zmagań – dodał Chludziński.

Od piłki po biegi

Program stypendialny KGHM Polska Miedź S.A. to niejedyna wspierana działalność sportowa przez firmę z Lubina. Miedziowa Spółka jest głównym sponsorem i zarazem właścicielem klubu piłkarskiego KGHM Zagłębie Lubin.

Od lat KGHM jest też jednym ze sponsorów Biegu Piastów w Jakuszycach, wydarzeń biegowych – Cross Straceńców czy WilczymTropem – „Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych", ale także lokalnych organizacji sportowych, których członkami są m.in. pracownicy Grupy Kapitałowej.

W I edycji Miedzianych Rywalizacji stypendia przyznane były 20 sportowcom.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×