Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Odroczono proces pseudokibiców Cracovii. Magdalena K. wciąż na Słowacji

W poniedziałek miał rozpocząć się proces grupy przestępczej powiązanej z pseudokibicami Cracovii. W związku z dużą liczbą wniosków formalnych czytanie aktu oskarżenia zostało przesunięte na środę.
Igor Kubiak
Igor Kubiak
dwudziestu oskarżonych pseudokibiców Cracovii w otoczeniu policji PAP / Art Service / Na zdjęciu: dwudziestu oskarżonych pseudokibiców Cracovii w otoczeniu policji

Według ustaleń śledczych, zorganizowana grupa przestępcza handlowała na masową skalę narkotykami. Gangiem miała kierować Magdalena K., która wciąż przebywa w areszcie na Słowacji.

Jak informuje portal internetowy TVN24, na ławie oskarżonych pojawiło się 20 osób. Oskarżeni i ich obrońcy składali w poniedziałek wnioski m.in. o wyłączenie jawności sprawy czy przesunięcie procesu ze względu na wzrost zakażeń koronawirusem w województwie. Ostatecznie sąd nie uwzględnił wniosków. Proces będzie jawny, a kolejną rozprawę zaplanowano na środę. 

Prokuratura poinformowała, że wobec Magdaleny K. będzie toczone odrębne postępowanie. Kobieta oskarżona o kierowanie powyższą grupą przestępczą została zatrzymana pod koniec lutego bieżącego roku na Słowacji. Wcześniej była poszukiwana przez Interpol i wydano za nią Europejski Nakaz Aresztowania.

Magdalena K. wciąż przebywa w słowackim areszcie, ponieważ obrońcy złożyli wniosek o azyl, sugerując, że w Polsce ich klientka nie ma pewności, co do sprawiedliwego procesu i wyroku. W argumentacji pojawiły się m.in. oskarżenia o braku niezależności polskiej prokuratury. Sprawę rozpatruje słowacki Urząd ds. Cudzoziemców.

Kobieta oskarżona jest o kierowanie grupą przestępczą, która miała sprowadzić do Polski 5,5 tony marihuany i 120 kilogramów kokainy wartych 88 mln zł. Ponadto miała utrudniać postępowanie karne, składać fałszywe zeznania i nakłaniać do tego innych. Magdalena K. to partnerka aresztowanego pod koniec 2017 roku lidera pseudokibiców Cracovii Mariusza Z., ps. Zielony.

Czytaj też:
-> Nowe informacje w sprawie ustawki kiboli na autostradzie A4. Policja liczy na pomoc świadków zdarzenia
-> PKO Ekstraklasa. Cracovia ukarana za korupcję. Rekordowa grzywna i ujemne punkty

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: sędzia uderzył piłkarza. W twarz!

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×