Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Jacek Sasin z nowym zadaniem. Zorganizuje igrzyska europejskie w 2023 roku

Jacek Sasin staje przed sportową misją. Wicepremier i minister aktywów państwowych będzie odpowiadać za sprawy ekonomiczno-finansowe przy organizacji igrzysk europejskich w Krakowie w 2023 roku.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
Jacek Sasin PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Jacek Sasin

Igrzyska europejskie są kontynentalną wersją igrzysk olimpijskich. Odbywają się co cztery lata z udziałem 50 reprezentacji krajów europejskich. Inauguracyjna edycja takich igrzysk odbyła się w 2015 rok w Baku. II odsłonę zorganizował Mińsk, a teraz nadszedł czas na Kraków.

"W 2023 roku w Polsce najlepsi sportowcy Starego Kontynentu będą rywalizować w 23 dyscyplinach. Przypomnijmy, w dwóch poprzednich edycjach w Baku i w Mińsku sportowcy rywalizowali – kolejno w 20 i 15 dyscyplinach sportowych" - donosi Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Od piątku wiadomo, że za organizację wydarzenia odpowiadać będzie Jacek Sasin, minister aktywów państwowych i wicepremier.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: niewiarygodna wymiana! Wybiegł poza kort, wrócił i... Zobacz koniecznie

W przeszłości był on odpowiedzialny chociażby za organizację majowych wyborów korespondencyjnych. Jak wiadomo, ostatecznie do nich nie doszło, ale karty wyborcze za przeszło 70 milionów złotych zostały wydrukowane.

Jak podaje serwis Wiadomości WP, jeżeli chodzi o igrzyska europejskie 2023, to Jacek Sasin będzie pełnił rolę pełnomocnika rządu ds. koordynacji działań przygotowawczych do tej imprezy. Zajmie się m.in. analizami ekonomiczno-finansowymi uwarunkowań przygotowania igrzysk.

Czytaj także:
> Leo Messi nie wytrzymał. Wulgarnie obraził sędziego, wszystko nagrały kamery
> Nie żyje Albert Quixall, były zawodnik Manchesteru United

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (19)
Zobacz więcej komentarzy (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×