Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Kwarantanna Narodowa. Nowe restrykcje. Podjęto decyzje ws. otwarcia stoków i obiektów sportowych

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o nowych obostrzeniach. Nie ma dobrych informacji dla osób uprawiających amatorsko sport, również na stokach narciarskich.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Adam Niedzielski PAP / Rafał Guz / Na zdjęciu: Adam Niedzielski

Zgodnie z zapowiedziami rząd zdecydował się na wprowadzenie nowej listy obostrzeń, które wejdą w życie od 28 grudnia. Od tego dnia zostaną m.in. zamknięte stoki narciarskie, a hotele nie będą mogły przyjmować osób podróżujących służbowo. Zamknięte ponownie zostaną galerie handlowe.

Według ministerstwa zdrowia celem nowych obostrzeń ma być zmniejszenie mobilności Polaków. Hotele i inne miejsca noclegowe według nowych zasad mają być dostępne jedynie dla medyków ze szpitali tymczasowych. Nie wiadomo więc, co z drużynami sportowymi, które podróżują po kraju na mecze ligowe. 

Zamknięte też będą stoki narciarskie, a także nic nie zmieni się w kwestii siłowni. Nie będzie można korzystać z infrastruktury sportowej, dostępna ona będzie tylko na użytek sportu profesjonalnego.

Ponadto podjęto decyzję o zakazie przemieszczania się w sylwestra (31.12) od godz. 19:00 do 6:00 w Nowy Rok (1.01). 

Czwartek przyniósł 11 953 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej nowych zakażeń było w województwach wielkopolskim (1555), mazowieckim (1318) i kujawsko-pomorskim (1138).

Zobacz także:
Nowe przepisy antydopingowe. Będzie zmiana wysokości kar za infuzje dożylne
Nowe informacje ws. zmarłej dziennikarki. Kierowca nie odpowie za spowodowanie wypadku

ZOBACZ WIDEO: Apoloniusz Tajner mówi o problemie polskiego sportu. "Andrzej Stękała to przetrwał i teraz odbiera nagrodę"

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×