Andrzej Duda zareagował na wielkie sukcesy Polaków w Tokio. "Dziękujemy!"

Andrzej Duda wyróżnił czwórkę polskich sportowców, którzy zdobyli medale na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. "Brawo! Gratulujemy! Dziękujemy!" - napisał prezydent RP w mediach społecznościowych.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Andrzej Duda PAP / Radek Pietruszka / Na zdjęciu: Andrzej Duda
Sukcesy polskich paraolimpijczyków w Tokio nie umykają Andrzejowi Dudzie. Osiem z ostatnich dziewięciu wpisów na Twitterze prezydent RP poświęcił właśnie sportowcom, którzy zdobyli medale na igrzyskach paraolimpijskich.

We wtorkowy poranek Duda w jednym wpisie wspomniał o sukcesach z ostatnich dwóch dni. Tym samym najwyższy przedstawiciel polskich władz wyróżnił wicemistrzów paraolimpijskich - w tenisie stołowym Rafała Czupera i pchnięciu kulą Lucynę Kornobys, a także brązowe medalistki - w trójboju siłowym Marzenę Ziębę i kolarstwie szosowym Renatę Kałużę.

Czuper i Zięba miejsce na podium wywalczyli sobie w poniedziałek, z kolei Kornobys i Kałuża świętowały wielki sukces w nocy z poniedziałku na wtorek polskiego czasu.

"Na IP w Tokio: wczoraj dwa medale Rafał Czuper srebro w paratenisie stołowym, a Marzena Zięba zdobyła brąz w podnoszeniu ciężarów. Dziś Lucyna Kornobys srebro w pchnięciu kulą, Renata Kałuża brąz w jeździe indywidualnej na czas Handbike. Brawo! Gratulujemy! Dziękujemy!" - napisał Duda (pisownia oryginalna).

Na tę chwilę Polacy zgromadzili 15 medali na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. W dorobku mamy 3 złote, 4 srebrne i 8 brązowych krążków. Igrzyska potrwają do najbliższej niedzieli, 5 września.

Czytaj też:
-> Upadła w czasie wspinaczki, obwiniała Boga. Medal zabierze do domu w Hiszpanii
-> Polacy nie zatrzymują się! Kolejny medal na igrzyskach paraolimpijskich

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: polska mistrzyni i 110 kg ciężaru. Jest moc!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×