Polacy nie zatrzymują się! Kolejny medal na igrzyskach paraolimpijskich

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / PIOTR KUCZA / Na zdjęciu: Renata Kałuża
Newspix / PIOTR KUCZA / Na zdjęciu: Renata Kałuża

Fantastyczny początek wtorku na igrzyskach paraolimpijskich 2021 w Tokio. Do grona polskich medalistów dołączyła Renata Kałuży.

W tym artykule dowiesz się o:

Polka wywalczyła brąz w jeździe indywidualnej na czas w handbike'u.

To 14 medal dla naszego kraju na tegorocznych igrzyskach paraolimpijskich. Biało-Czerwoni wywalczyli na razie 3 złota, 3 srebra i 8 brązowych krążków.

Startem w Tokio Renata Kałuża powetowała sobie najgorsze dla sportowca miejsce z igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro. W Brazylii zajęła 4. pozycję. Tym razem wróci do kraju z medalem.

W bogatej kolekcji sukcesów Renata Kałuży może pochwalić się także tytułem mistrzyni świata w parakolarstwie oraz triumfem w Pucharze Europy w kolarstwie ręcznym. W samym handbike'u ma na swoim koncie dwa tytuły wicemistrzyni świata oraz złoto i srebro w Pucharze Świata.

14 lat temu Polka uległa wypadkowi w trakcie wspinaczki górskiej. Została sparaliżowana od klatki piersiowej w dół i porusza się na wózku inwalidzkim.