Dziennikarze WP SportoweFakty nominowani do prestiżowej nagrody

Dariusz Faron i Marek Wawrzynowski znaleźli się wśród nominowanych do Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Dziennikarze WP SportoweFakty zostali wyróżnieni za reportaż "Pamiętaj, że jesteś zerem".

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Dariusz Faron i Marek Wawrzynowski WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Dariusz Faron i Marek Wawrzynowski
W środę opublikowano listę trzynastu materiałów dziennikarskich, których autorzy powalczą o prestiżową Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. W gronie wyróżnionych znaleźli się również dziennikarze WP SportoweFakty - Dariusz Faron i Marek Wawrzynowski za reportaż "Pamiętaj, że jesteś zerem".

Pod koniec sierpnia na naszych łamach ukazał się głośny materiał, w którym czternaście koszykarek oskarżyło znanego polskiego trenera o znęcanie się psychiczne (cały tekst przeczytasz TUTAJ).

Reportaż odbił się szerokim echem w polskich mediach. Po jego publikacji aferą zajęły się organy państwowe i organizacje pozarządowe jak Rzecznik Praw Obywatelskich czy Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Po opublikowaniu tekstu sprawy w swoje ręce wzięli również politycy. Materiał był omawiany m.in. podczas obrad Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Posłowie zastanawiali się, jak rozwiązać problem przemocy fizycznej i molestowania w sporcie (więcej TUTAJ).

Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród dziennikarskich w Polsce. Jak informuje organizator, "przyznawana jest autorom materiałów dziennikarskich, które zdaniem Kapituły łamią stereotypy, wykraczają poza schematy i zaglądają za kulisy otaczającej nas rzeczywistości. Jej celem jest uhonorowanie dziennikarzy za odwagę w docieraniu do prawdy i odkrywanie, tego co wcześniej było ukryte lub niedopowiedziane".

Nagroda wręczana jest od 2005 roku na cześć legendarnego dziennikarza, założyciela Radia ZET - Andrzeja Woyciechowskiego. Tegoroczni laureaci zostaną ogłoszeni 18 listopada podczas uroczystej gali.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×