KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Longines Grand Prix dla niespełna 20 letniego reprezentanta USA!

W pierwszym konkursie otwierającym piątkowe zmagania Międzynarodowych Zawodów w Skokach CSIO 5* Sopot Horse Show wystartowali zawodnicy na kucach w ramach formuły CSIO Sopot Young Stars. Puchar STBU wywalczyła Olga Patecka i Boco an Mhuileann.
AB
Międzynarodowe Zawody w Skokach CSIO 5* Sopot Horse Show Materiały prasowe / Międzynarodowe Zawody w Skokach CSIO 5* Sopot Horse Show

Na drugim miejscu Kornelia Jurasz i Rolex 2, a na trzecim Zofia Biel dosiadająca D’April. 12 par miało do pokonania parkur do 1 m wysokości.


Kolejne punkty programu dostarczyły widzom nie tylko jeździeckich emocji, ale również niezapomnianych wrażeń artystycznych. W Pucharze Farys Design wystartowały postaci z najbardziej popularnych filmów i bajek. Dzięki nim arena Hipodromu miała jedyną okazję, aby gościć Harry’ego Potera, Zorro, Królową Smoków z Gry o tron i Pszczółkę Maję, której skrzydła dodawały mocy dosiadanemu przez nią kucykowi.

Po wyrównanej rywalizacji na 70 cm parkurze zwyciężyła Zofia Kamińska i Amigo, druga Wiktoria Cwalina startująca na S-Piorunie, a trzecia Maja Nagła na Walnut Samson. Nagrody za przebranie otrzymały Tola Wawrzkiewicz, Sonia Dźwigalska i Wiktoria Rembielińska.

Międzynarodowe Zawody w Skokach CSIO 5* Sopot Horse Show Międzynarodowe Zawody w Skokach CSIO 5* Sopot Horse Show


Nie była to jedyna niespodzianka w kategorii kucy. Młodzież musiała uzbroić się w cierpliwość, ponieważ zgodnie z formułą rozgrywek uzyskany w konkursie wynik był sumowany z rezultatem z jakim ukończyła start „druga połowa” pary w Pucharze Porsche Centrum Sopot pod patronatem Wirtualnej Polski, na parkurze przygotowanym dla 43 zawodników przez Szymona Taranta.

W konkursie zwyciężył Kamil Papousek z Czech dosiadający Charlyn. Tuż za nim uplasował się reprezentant Brazylii Carlos Eduardo Motta Ribas. Trzecia lokata dla Abdurakhmona Abdullaeva z Uzbekistanu na Go Four It B. Nieco wolniej od pierwszej trójki Maksymilian Wechta i Number One, którzy pokonali 140 cm parkur bez błędów na przeszkodach, plasując się ostatecznie na 7 miejscu.

Międzynarodowe Zawody w Skokach CSIO 5* Sopot Horse Show Międzynarodowe Zawody w Skokach CSIO 5* Sopot Horse Show


Łączoną konkurencję młodości i doświadczenia zwyciężyła para Olga Patecka i Maksymilian Wechta z wynikiem 118,34. Drugie miejsce dla Nikoli Panarowicz i Carlosa Eduardo Motta Ribasa z Brazylii, trzecie dla Zofii Biel i Kathariny Rhomberg reprezentującej Austrię.


O 17.00 rozpoczęła się rywalizacja o najważniejsze trofeum 23 edycji CSIO 5* Sopot Horse Show w której udział wzięło 50 par. W dwunawrotowym konkursie Longines Grand Prix jeźdźcy pokonywali trudny technicznie parkur z przeszkodami mierzącymi 160 cm. Gra toczyła się o wszystko, ponieważ dla wielu zawodników Sopot jest ostatnią szansą, aby uzyskać kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Tokio oraz Mistrzostw Europy, które rozegrane zostaną w Niemczech.

Międzynarodowe Zawody w Skokach CSIO 5* Sopot Horse Show Międzynarodowe Zawody w Skokach CSIO 5* Sopot Horse Show

Pierwszy nawrót okazał się zaskoczeniem dla publiczności. Zadania, jakie postawił przed uczestnikami budowniczy toru wymagały najwyższego stopnia precyzji w prowadzeniu koni. Bezbłędnie ukończyło go zaledwie 7 z 50 startujących par.


W drugim nawrocie również nie obyło się bez niespodzianek! Wielkich nazwisk takich jak Marcus Ehning czy Jos Verlooy nie przestraszył się niespełna 20 letni reprezentant USA Brian Moggre i w rewelacyjnym stylu wygrał najtrudniejszy konkurs dnia! Tym samym potwierdził, że nie bez powodu znajduje się przygotowanej przez amerykańską federację short liście zawodników mających szansę znaleźć się w drużynie na Igrzyska Olimpijskie w Tokyo.


Kolejna dawka sportowych emocji stanie się udziałem fanów skoków przez przeszkody w sobotę. O 9.00 konkurs o Puchar Biotaniqe pod patronatem Anywhere.pl z przeszkodami o wysokości 145 cm. O 11.00 Puchar Torpolu, w którym udział wezmą zawodnicy na kucach w formule CSIO Sopot Young Stars. O 15.00 Puchar Energi Grupy Orlen pod patronatem Ministra Rolnictwa. Dzień zakończy rywalizacja o Puchar LOTTO pod patronatem trójmiasto.pl na którą organizatorzy zapraszają o godzinie 17.00


Bilety wstępu dostępne są w kasach przy wejściu na Hipodrom w Sopocie. Mogą ja zakupić osoby posiadające aktualne zaświadczenie o kompletnym szczepieniu przeciwko Covid-19. Transmisja zawodów odbywa się za pośrednictwem portalu swiatkoni.pl.
Wyniki poszczególnych konkursów znajdują się pod adresem www.longinestiming.com. Szczegółowy program na stronie zawodów www.csio.sopot.pl

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×