Brąz Arlety Podolak w judo na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych

Zdjęcie okładkowe artykułu: Agata Ozdoba
Agata Ozdoba

Arleta Podolak zajęła trzecie miejsce w rywalizacji judoczek w kategorii do 57 kilogramów na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Mungyeong.

W tym artykule dowiesz się o:

To trzeci medal dla polskiej reprezentacji zdobyty w poniedziałek 5 października. Wcześniej na trzecim stopniu podium stanęły florecistka Sylwia Gruchała oraz biegaczka Angelika Cichocka.

Arleta Podolak w pierwszej swojej walce pokonała Thuy Nguyen z Wietnamu. W ćwierćfinale wyższość urodzonej w 1993 roku judoczki musiała uznać reprezentantka Chin Hui Wang. W 1/2 finału Polka przegrała z Rosjanką Tatianą Kazeniuk. Natomiast w pojedynku o brąz zawodniczka z Polski okazała się lepsza od Chinki Liru Huang.

Dla Podolak to drugi medal zdobyty w Mungyeong. W sobotnim turnieju drużynowym polski zespół zajął drugie miejsce. W składzie Biało-Czerwonych znalazły się również: Kinga Kubicka, Halima Mohamed-Seghir, Agata OzdobaDaria Pogorzelec i Karolina Tałach.

Polska ma już w dorobku sześć medali w szóstej edycji Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych - jeden złoty, dwa srebrne i trzy brązowe. Na czele klasyfikacji znajduje się Rosja z dorobkiem piętnastu pozycji w TOP3.