Brązowy medal Sylwii Gruchały na Światowych Igrzyskach Wojskowych w Mungyeong

Sylwia Gruchała zdobyła brązowy medal w turnieju florecistek podczas Światowych Igrzysk Wojskowych rozgrywanych w Korei Południowej.

Piotr Ziemka

W eliminacjach wyższość Sylwii Gruchały musiały uznać: Hissa Aljaber, Beatrice Monaco, Catalina Lucero, Irina Derigłazowa, a także Jie Zhang. W 1/8 finału brązowa medalistka igrzysk olimpijskich 2004 pokonała Chinkę Qian Chen 15:10. W ćwierćfinale walczyły dwie zawodniczki z Polski - Gruchała wygrała z Małgorzatą Wojtkowiak 12:7.

W półfinale Polka ponownie rywalizowała z Derigłazową. Rosjanka, która jest aktualną mistrzynią świata, tym razem triumfowała 15:12.

W niedzielę na najwyższym stopniu podium turnieju szablistek stanęła Aleksandra Socha. Srebrny medal w tej konkurencji wywalczyła inna reprezentantka Polski - Bogna Jóźwiak.