Sukces Polaków na mistrzostwach świata! Mamy medal

Polscy kajakarze górscy odnieśli sukces na mistrzostwach świata, które odbywają się pod Londynem. Jak donosi PAP, Biało-Czerwoni w składzie: Mateusz Polaczyk, Michał Pasiut i Dariusz Popiela, zdobyli brązowe medale w K1!

Mateusz Makuch
Mateusz Polaczyk Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu: Mateusz Polaczyk
Trójka wymienionych naszych reprezentantów na tegorocznych Igrzyskach Europejskich, które zorganizowano w Polsce, sięgnęła po wicemistrzostwo. Jednocześnie sukces ten był równoznaczny ze srebrem w ramach mistrzostw Europy. Teraz przyszedł czas na większe wyzwanie, bo w grę wchodził światowy czempionat.

I na tej imprezie polska ekipa spisała się znakomicie. Polacy zajęli trzecie miejsce, ulegając jedynie Francuzom i triumfującym Czechom. Co ciekawe, Hiszpanie, którzy na wspomnianych Igrzyskach Europejskich jako jedyni okazali się lepsi od Biało-Czerwonych, na mistrzostwach świata zajęli dopiero 10. miejsce.

Nasi reprezentanci na torze Lee Valley pod Londynem do zwycięzców z Czech stracili blisko 3,5 sekundy. Trójkolowi, którzy mogą cieszyć się ze srebrnych medali, przegrali z naszymi południowymi sąsiadami o 1,23 sek. Z kolei najlepsi Czesi pokonali trasę w najszybszym czasie, który wyniósł 1,31,76.

Poza brązową osadą w K1, w konkurencjach drużynowych wzięły jeszcze udział zespoły kobiet w K1, a także męska w C1. Im jednak nie udało się nawiązać do sukcesu Mateusza Polaczyka, Michała Pasiuta i Dariusza Popieli. Panie w składzie: Klaudia Zwolińska, Natalia Pacierpnik i Dominika Brzeska zajęły 7. miejsce, natomiast panowie w C1 zostali sklasyfikowani na 8. lokacie (Grzegorz Hedwig, Kacper Sztuba, Michał Wiercioch).