Jest kolejne złoto na ME w Monachium!

Trwa świetna passa polskich kajakarzy na mistrzostwach Europy w Monachium! Niedziela przyniosła nam już drugi złoty medal. Tym razem bezkonkurencyjna okazała się Anna Puławska.

Krzysztof Kaczmarczyk
Anna Puławska Newspix / JAKUB BARANSKI / 400mm.pl / Na zdjęciu: Anna Puławska
Anna Puławska została mistrzynią Europy w konkurencji K1 na dystansie 500 m. Tym samym reprezentacja Polski ma już na swoim koncie trzy złote medale w Monachium.

Wyścig finałowy był prawdziwym popisem 26-latki. Rywalkom nie dała bowiem najmniejszych szans. Od samego startu Puławska poszła mocno.

Tempa polskiej zawodniczki próbowała dotrzymać Węgierka Eszter Rendessy, która na chwilę objęła co prawda prowadzenie, ale nie była w stanie wytrzymać tempa narzuconego przez Puławską.

Na finiszu nie było żadnych wątpliwości, kto był w tym finale najlepszy. Srebro powędrowało do wspomnianej Rendessy, a z brązu cieszyć mogła się Dunka Emma Jorgensen.

Trwa zatem fantastyczny dzień na mistrzostwach Europy w Monachium dla reprezentantów Polski, którzy w niedzielę zdobyli już łącznie pięć medali.

Z mistrzostwa Europy cieszyć mogli się Aleksander Kitewski i Arsen Śliwiński w wyścigu C2 na 200 metrów. Srebro w finale K2 200 m kobiet wywalczyły z kolei Dominika Putto i Katarzyna Kołodziejczyk.

Z tytułu wicemistrzów Europy cieszyć mogli się również Mateusz Surwiło i Justyna Iskrzycka, którzy byli drudzy w finałach KL3 na dystansie 200 metrów oraz K1 1000 m kobiet.

Po serii sukcesów Polacy mają na swoim koncie już 10 medali. Dwa krążki dodali też nasi parakajakarze.