Medalowa niedziela! Kolejny sukces Polski

Doskonałe otwarcie niedzieli na mistrzostwach Europy w kajakarstwie, które odbywają się w Monachium! Srebrny medal w finał K1 1000 m kobiet wywalczyła Justyna Iskrzycka.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Justyna Iskrzycka PAP / Na zdjęciu: Justyna Iskrzycka
To był kapitalny finisz w wykonaniu Justyny Iskrzyckiej! Na prowadzeniu pewnie płynęła Węgierka Noemi Pupp, a o pozostałe medale walczyła trójka kajakarek, w tym właśnie Polka.

Początkowo nasza zawodniczka była na czwartej pozycji, ale ostatnie sto metrów w jej wykonaniu było doskonałe. Z każdym pociągnięciem parła do przodu i finalnie dopłynęła do mety tuż za Węgierką.

Pupp okazała się być poza zasięgiem rywalem, ale srebrny medal to wielki sukces Iskrzyckiej. Podium w wyścigu K1 1000 m uzupełniła Hiszpanka Isabel M. Contreras.

Warto dodać, że dla Iskrzyckiej to drugi krążek wywalczony w Monachium! Wcześniej - w parze z Katarzyną Kołodziejczyk - również sięgnęła po srebrny medal mistrzostw Europy w kajakarskim sprincie w rywalizacji w K2 na 1000 metrów.

Przypomnijmy, że "medalową niedzielę" w Monachium dla Polski rozpoczął Mateusz Surwiło, który wywalczył srebrny medal w finale KL3 na dystansie 200 metrów.

Zobacz także:
Ależ walka! Polska z kolejnymi medalami!
Kapitalna sobota! Złoto i brąz dla Polski

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×