Medalowa niedziela Polaków. Trzy "krążki" na zakończenie MŚ [WIDEO]

Ostatni dzień odbywających się w Duisburgu mistrzostwa świata w kajakarstwie był dla nas bardzo udany. Polska w krótkim czasie powiększyła swój medalowy dorobek o następne trzy "krążki".

Małgorzata Boluk
Martyna Klatt i Helena Wiśniewska ze srebrem mistrzostw świata w kajakarstwie Twitter / TVP Sport / Martyna Klatt i Helena Wiśniewska ze srebrem mistrzostw świata w kajakarstwie
W niedzielne południe Polska powiększyła swój medalowy dorobek o kolejne "krążki" z cennego kruszcu. Jako pierwsza powody do radości dała Dominika Putto, która startowała w nieolimpijskiej konkurencji K1 na 200 metrów i ukończyła finał na trzecim miejscu.

Polka uzyskała czas 40.367. Złoto zdobyła Lisa Carrington (Nowa Zelandia), a srebro jej rodaczka Yale Steinepreis.

- Jestem bardzo szczęśliwa. Jak mówiłam, będę się cieszyć z każdego medalu. Cztery lata nie było medalu na tej konkurencji. Odgryzłam się za igrzyska europejskie - cieszyła się brązowa medalistka w rozmowie z TVP Sport.

Później do akcji wkroczyły Martyna Klatt i Helena Wiśniewska, które wywalczyły w piątek złoto w K2 na 200 metrów. Z kolei w niedzielę, na dystansie 500 metrów, zdobyły srebro (1:40.824) oraz uzyskały kwalifikację na IO 2024 w Paryżu. Polki w tej konkurencji olimpijskiej musiały uznać wyższość Dunek - Frederikke Hauge Matthiesen i Emmie Aastrand Jorgensen.

Bardzo dobrze poradziliśmy sobie także w mikście C2 na 500 metrów. Duet Wiktor Głazunow - Sylwia Szczerbińska na kajakarskich mistrzostwach świata w Duisburgu zdobył srebro (1:46.219). Najszybciej na metę przybyła para z Kanady (Katie Vincent i Connor Fitzpatrick), a na trzecim miejscu uplasowała dwójka z Włoch - Olympia Della Giustina i Daniele Santini.

Warto dodać, że Polska w klasyfikacji medalowej zajęła ósmą pozycję. Na nasz dorobek złożyły się jeden złoty, pięć srebrnych i trzy brązowe "krążki". Pierwsze miejsce dla Niemiec, drugie dla Chin, a podium zamknęła Kanada.

Poniżej można zobaczyć, jak Martyna i Helena Wiśniewska zdobyły srebro w konkurencji olimpijskiej K2 na 500 metrów:

Wielka kariera Polaka zniszczona. "Nie odpuszczę tej sprawy"