Sypnęło medalami dla Polski. A finały na MŚ dopiero się rozpoczęły

Reprezentanci Polski nie kazali długo czekać na pierwsze medale podczas odbywających się w Duisburgu mistrzostw świata w kajakarstwie. Martyna Klatt i Helena Wiśniewska okazały się bezkonkurencyjne. Łącznie Polska ma już pięć "krążków".

Krzysztof Kaczmarczyk
Martyna Klatt (z prawej) i Helena Wiśniewska PAP / Grzegorz Michałowski / Martyna Klatt (z prawej) i Helena Wiśniewska
Piątek okazał się szczęśliwym dniem dla Polaków w Duisburgu. Największe uznania i brawa powędrowały do kajakarek: Martyny Klatt i Helena Wiśniewska.

To one sięgnęły po jedyne - do tej pory - złote medale dla Biało-Czerwonych. Polki okazały się być poza zasięgiem rywalek w sprincie C2 na 200 metrów. Na mecie okazały się lepsze od Niemek i Węgierek.

Srebro w piątek dołożyły Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto.

W konkurencji olimpijskiej K4 na dystansie 500 metrów Polki przegrały tylko z reprezentantkami Nowej Zelandii.

Srebrem "otworzyła" z kolei sobotnie finały Justyna Iskrzycka, która w wyścigu K1 na 1000 metrów była jedną z faworytek do medalu i nie zawiodła. Przegrała tylko z Australijką Alyssą Bull.

Później do głosu doszli nasi kanadyjkarze - najpierw czwarte miejsce w olimpijskiej konkurencji C1 zajął Wiktor Głazunow i zapewnił Polsce kwalifikację olimpijską, a pół godziny później razem z Aleksandrem Kitewskim, Tomaszem Barniakiem i Normanem Zezulą wywalczyli srebro w rywalizacji kanadyjkowych czwórek na dystansie 500 metrów.

Na podium MŚ w Duisburgu stanął też Oleksii Koliadych. Ten wróci do domu z brązowym medalem, który wywalczył w sprincie C1 na 200 metrów. Na mecie decydowały centymetry. Z czasem 39,046 sek. przegrał z Uzbekiem Arturem Guliewem (38,729 sek.) i Hiszpanem Joanem Moreno (38,769 sek).

Kryscina Cimanouska przerażona. "Miałam czarno przed oczami"