Pierwsze miejsce polskiej sztafety kobiet na mistrzostwach świata w kajakarstwie

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Reprezentantki Polski wygrały sztafetę 4x200 metrów na mistrzostwach świata w kajakarstwie. Srebrne medale zdobyły Rosjanki, a brązowe - Białorusinki.

W zwycięskim składzie znalazły się: Karolina Naja, Edyta DzieniszewskaEwelina Wojnarowska i Marta Walczykiewicz. Naja i Walczykiewicz w Moskwie zdobyły po trzy medale. Obie kajakarki były w składzie czwórki, która zajęła drugą lokatę w sobotniej rywalizacji na 500 metrów. Naja wraz z Beatą Mikołajczyk uplasowała się na trzeciej pozycji w konkurencji K2 na 500 metrów. Z kolei Walczykiewicz w 200-metrowym wyścigu K1 była druga.

[ad=rectangle]

W sztafecie 4x200 metrów uczestniczyli również Polacy. Denis Ambroziak, Piotr Siemionowski, Dawid Putto oraz Bartosz Jonkisz zakończyli zmagania na ósmym miejscu. Na najwyższym stopniu podium stanęli Węgrzy.

W klasyfikacji medalowej światowego czempionatu 2014 pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Węgier, która wywalczyła 17 medali: 6 złotych, 5 srebrnych, a także 6 brązowych. Gospodarze uplasowali się na drugim miejscu (4+2+2). Polskę sklasyfikowano na dziewiątej pozycji (1+2+1).