Karolina Naja i Beata Mikołajczyk znowu na podium ME - tym razem drugie na 200 m

Karolina Naja i Beata Mikołajczyk zajęły drugie miejsce w konkurencji K2 na 200 metrów podczas mistrzostw Europy w kajakarstwie.

Piotr Ziemka
Pierwsze miejsce zajęły Marharyta Machniewa i Maryna Litwinczuk. Białorusinki uzyskały czas 38 sekund i 480 tysięcznych. Polki finiszowały drugie z czasem 39,192. Na trzeciej pozycji zostały sklasyfikowane siostry z Serbii - Nikolina Moldovan oraz Olivera Moldovan (39,420).
Karolina Naja i Beata Mikołajczyk w Racicach stanęły na podium trzykrotnie. Zwyciężyły w rywalizacji na 500 metrów, a na 1000 m wywalczyły drugą lokatę. Naja powtórzyła wyczyn z 2013 roku, gdy również zdobyła trzy medale (wtedy dwa wspólnie z Mikołajczyk). Brązowe medalistki igrzysk olimpijskich w Londynie czwarty rok z rzędu uplasowały się w czołowej trójce europejskiego czempionatu.

Czwarte miejsce w wyścigu jedynek na 200 metrów zajęła Marta Walczykiewicz. Złoto zdobyła Sarah Guyot. Kajakarka z Francji była trzecia w pierwszym niedzielnym finale (na 500 metrów), gdzie triumfowała Ewelina Wojnarowska.