Kajakarstwo. Marta Walczykiewicz na podium zawodów Pucharu Świata w Segedynie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Marta Walczykiewicz w trakcie biegu finałowego K1 500m
WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Marta Walczykiewicz w trakcie biegu finałowego K1 500m
zdjęcie autora artykułu

Marta Walczykiewicz zdobyła w Segedynie (Szegedzie) srebrny medal w rywalizacji na 200 metrów podczas zawodów Pucharu Świata 2021 w kajakarstwie.

W drugim z trzech półfinałów, Marta Walczykiewicz zajęła trzecie miejsce i w finale wystartowała z pierwszego toru. W wyścigu o medale wicemistrzyni świata z 2019 roku właśnie z Segedynu minęła metę jako druga z czasem 41.73. Zwyciężyła triumfatorka igrzysk europejskich 2019 Emma Joergensen (41.10). Dunka po wygranym półfinale ruszała z czwartego toru.

Trzecia była Deborah Kerr (41.81). W rywalizacji nie wzięła udziału dominatorka tej konkurencji w drugiej dekadzie XXI wieku - Nowozelandka Lisa Carrington.

Walczykiewicz stanęła na podium Pucharu Świata w Segedynie również w 2014 roku. Wtedy zdobyła brązowy medal, a najlepsza okazała się Karolina Naja. Urodzona w 1990 roku kajakarka tym razem odpadła w 1/2 finału - finiszowała czwarta w tym wyścigu, w którym trzecią lokatę zajęła Walczykiewicz, a pierwszą - Joergensen.

Czwarta w olimpijskiej konkurencji C1 na 200 metrów była Dorota Borowska (48.26).  W czołowej trójce znalazły się: Nevin Harrison (47.59), Yarisleidis Cirilo Duboys (47.88) i Ludmiła Luzan (47.91).

Po 250 metrach finału K2 na 500 metrów Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska zajmowały czwartą lokatę. W drugiej połowie Polki uzyskały najszybszy czas i awansowały na drugie miejsce (1:44.98). Wygrały Niemki Tina Dietze / Sabrina Hering-Pradler (1:43.71). Brązowe krążki otrzymały Słowenki Spela Ponomarenko Janic i Anja Osterman (1:45.14).

Na ósmej pozycji w zmaganiach kanadyjkarzy na 1000 metrów został sklasyfikowany Mateusz Kamiński. Do finału nie zakwalifikował się Tomasz Kaczor. Zwycięzca igrzysk europejskich i wicemistrz świata z 2019 roku uzyskał dla Polski kwalifikację do igrzysk olimpijskich, ale w Tokio ostatecznie ma nie wystąpić. W kwietniowych regatach krajowych pokonał go Wiktor Głazunow, a tym razem wyżej znalazł się Kamiński.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Kasia Dziurska wróciła z wakacji. Od razu do pracy

Źródło artykułu: