• Manifest smoka

  By wasze wnuki, synowie i córki mogły powiedzieć, że smok miał rację.Co zrobić, by żużel miał się dobrze.1. Władze powinny wyrzucać drużyny z ogromnymi długami 2. Prezesi powinni promować wychowanków 3. Płaci się tyle, ile się ma 4. Ekstraliga winna się składać z (ok.) 14-stu zespołów 5. Wtedy spadają (…)

  Więcej

 • Mój skład marzeń - NICE PLŻ

  Witam! O to mój skład marzeń spośród zawodników z I ligi. Jesto to mieszanka najlepszych z nieco słabszymi fighterami, których miło oglądać na torze.1. Kenni Larsen 2. Mads Kornelliusen 3. Jason Doyle 4. Jakub Jamróg 5. Rafał Okoniewski 6. Szymon Woźniak 7. Andrzej LebiediewW odwodzie zostają tacy zawodnicy (…)

  Więcej

 • Dennis Andersson - najrówniejszy zawodnik w polskiej lidze.

  Dennis Andersson podobnie jak Patrick Hougaard przed sezonem trafił do Polonii jako tani, młody i ambitny zawodnik, który nie ma nic do stracenia, a musi zapracować na swoje nazwisko. Szwedowi jednak nie idzie tak dobrze jak wczesniej wspomnianemu Duńczykowi, jednakże ma miejsce pewna ciągłość. Proszę, (…)

  Więcej

 • 75. rocznica śmierci nowoczesnego Polaka

  Roman Dmowski, bo o Nim mowa, urodził się 9 sierpnia 1864 roku w Kamionku, a zmarł dokładnie 75 lat temu, tj. 2 stycznia 1939 roku w Drozdowie. Ten wybitny polityk i publicysta jest współojcem polskiej niepodległości. Był wybitnym dyplomatą. 29 stycznia wygłosił na posiedzeniu Rady Dziesięciu 5-godzinne (…)

  Więcej

 • 95. rocznica powstania wielkopolskiego!

  Dziś, 27.12 obchodzimy 95. rocznicę powstania wielkopolskiego, wymierzonego przeciwko Rzeszy Niemieckiej. 26 grudnia do Poznania przybył Ignacy Jan Paderewski. Dzien później wygłosił swoją mowę przed hotelem Bazar do licznie zgromadzonych rodaków. W tym samym czasie swoją paradę wojskową na Świętym (…)

  Więcej

 • kapitan Józef Kowalski

  W sobotę, tj. 7.12 odszedł ostatni weteran wojny polsko-bolszewickiej. Walczył m. in. w Bitwie Warszawskiej i w bitwie pod Komarowem. W późniejszych latach brał udział także w kampanii wrześniowej. Po rozbiciu jego pułku przez Niemców trafił do niewoli, w której spędził resztę wojny. Umierając miał (…)

  Więcej

 • Moja analiza (4).

  Trochę zmian się narobiło. Dla mnie niestety. Wciąż jesteśmy w grze o utrzymanie, ale już w nieuprzywilejowanej pozycji. Możemy wygrać wszystkie mecze, ale możemy też przegrać wszystkie. I to drugie wydaje się bardziej prawdopodobne. Zmiana typu na mecz Wrocław - Toruń ze względu na nieobecność Holdera. (…)

  Więcej

 • 90 lat czerwonej gnidy

  Bardzo przepraszam, bo to co napiszę ze sportem nie ma nic wspólnego. Ale po dniu wczorajszym coś we mnie pękło. Zapraszam do przeczytania.Wczoraj na programie tvn24 odbyła się dysputa pomiędzy Panem Czarzastym (SLD) a Panem Winnickim (Ruch Narodowy), która wzbudziła u mnie zgorszenie. Sam tytuł "Czy (…)

  Więcej

 • Moja analiza (3).

  Unibax Toruń (przy zespole możliwe moim zdaniem do zdobycia punkty) - 12: (w) Włókniarz Częstochowa (50:40) - 0+1 (d) Falubaz Zielona Góra (46:43) - 2+1 (w) Stal Gorzów (54:36) - 0+1 (w) Sparta Wrocław (50:40) - 2+1 (d) Unia Leszno (45:45) - 2+1 (w) Unia Tarnów (57:33) - 0+1Stal Gorzów - 8: (w) Start (…)

  Więcej

 • Stal Gorzów na gorąco. I liga wita? A może Gapa bohaterem?

  Wczoraj Staleczka jechała ciężki mecz w Częstochowie. Przegrała niewiele, bo tylko 6 punktami. Można powiedzieć, że trochę deszcz zmienił przebieg, ale na pewno nieznacznie i gratulacje się należą i je składam. Na pozór stawia to Gorzów w uprzywilejownej pozycji do walki o bonusa. No właśnie na pozór, (…)

  Więcej