Bundesliga: Cenne zwycięstwa Lwów i HSV, kolejna wygrana Lubeki!

W sobotni wieczór rozegrane zostało pięć spotkań 5. kolejki Bundesligi. Piątą wygraną w sezonie odnieśli zawodnicy Rhein-Neckar Löwen. Tempa nie zwalniają też ekipy HSV Hamburg i TuS N-Lübbecke.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Szczypiorniści Lwów z Mannheim podjęli na własnym parkiecie jedną z sensacji obecnych rozgrywek, ekipę HSG Wetzlar. Podopieczni Gudmundura Gudmundssona rozpoczęli starcie od prowadzenia 4:0, które w 18. minucie powiększyli do stanu 12:6. Na niespełna kwadrans przed końcową syreną przewaga Rhein-Neckar Löwen wynosiła siedem bramek (27:20 - 43'), jednak niefortunne straty i ambitna postawa przyjezdnych sprawiły, że w 54. minucie był rezultat 28:27. Emocjonującą końcówkę rozstrzygnęli na swą korzyść gospodarze, którzy wygrali ostatecznie 31:29 (20:16), zajmując fotel lidera rozgrywek.

Świetną dyspozycję utrzymują zawodnicy TuS N-Lübbecke. Ekipa Tomasza Tłuczyńskiego i Pawła Niewrzawy tym razem wysoko ograła w wyjazdowym meczu VfL Gummersbach, jeszcze przed przerwą przechylając szalę zwycięstwa na swą korzyść. Polscy zawodnicy rozegrali przyzwoite zawody - Tłuczyński wpisywał się na listę strzelców czterokrotnie, jednak przestrzelił aż dwa rzuty karne. Bezbłędny w tym elemencie gry był Niewrzawa, który zakończył swój występ z dwoma trafieniami. Lübbecke dzięki wygranej 32:24 (17:9) wspięła się na 3. miejsce w tabeli.

O jedną pozycję niżej plasują się zawodnicy HSV Hamburg. Podopieczni Martina Schwalba pokonali w sobotni wieczór w wyjazdowym starciu TSV Hannover-Burgdorf 30:26 (15:15). Pojedynek przez bardzo długi okres miał jednak wyrównany charakter, a hamburczycy przesądzili o swoim zwycięstwie dopiero w ostatnim kwadransie. Liderami HSV byli skrzydłowi - Hans Lindberg (9 bramek) i Fredrik Petersen (6 goli). Jedno trafienie zanotował Marcin Lijewski.

W niedzielę rozegrane zostaną trzy spotkania 5. kolejki DKB Handball Bundesligi. W najbardziej interesującym meczu zmierzą się trzecia ekipa poprzedniego sezonu Füchse Berlin oraz mistrzowie Niemiec THW Kiel.

15.09.2012 - sobota:
Rhein-Neckar Löwen - HSG Wetzlar 31:29 (20:16)
Najwięcej bramek: dla RNL - Uwe Gensheimer 7 (3/4), Kim Ekdahl Du Rietz 6, Andy Schmid 6; dla Wetzlar - Steffen Fäth 8 (1/1), Daniel Valo 5, Michael Müller 4.

VfL Gummersbach - TuS N-Lübbecke 24:32 (9:17)
Najwięcej bramek: dla Gummersbach - Michal Kopco 5, Kentin Mahé 5, Vedran Zrnić 5 (3/4); dla Lübbecke - Daniel Svensson 6, Frank Loke 5, Tomasz Tłuczyński 4 (1/3), Paweł Niewrzawa 2 (2/2).

GWD Minden - TUSEM Essen 30:26 (13:14)
Najwięcej bramek: dla Minden - Aleksandr Svitlica 8, Sören Südmeier 5, Nenad Bilbija 4; dla TUSEM - Andre Kropp 7, Julius Kühn 5.

TSV Hannover-Burgdorf - HSV Hamburg 26:30 (15:15)
Najwięcej bramek: dla TSV - Morten Olsen 5 (1/1), Hendrik Pollex 5, Mait Patrail 4; dla HSV - Hans Lindebrg 6 (1/3), Domagoj Duvnjak 6, Fredrik Petersen 6 (1/1), Marcin Lijewski 1.

TV 1893 Neuhausen - Frisch Auf! Göppingen 24:28 (11:13) Najwięcej bramek: dla Neuhausen - Marcel Schiller 6 (3/5), Ralf Bader 3, Nico Büdel 3 (1/1); dla Göppingen - Momir Rnić 10 (1/2), Bojan Beljanski 3.