użytkownik usunął konto - lubi

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Nawrocki nadal konsekwentny w swojej nieudolności!Skowrońska,Werblińska się słaniają Pycia śpi bezproduktywnie a on patrzy i nic nie widzi, żadnych zmian nawet na odbiór. Rozpacz nie trener! Dziewczyny same wygrały wolą walki i mobilizacją bez udziału trenera.

 • użytkownik usunął konto lubi IE 2015: Przespały dwa sety, ale awans do półfinału uratowały - relacja z meczu Polska - Niemcy

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Lepszy trener wygrałby ten mecz 3:0. Tym większe brawa dla Polek, bo Nawrocki wygrać im nie pomógł.

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  BRAWO , GRATULACJE ZA WYNIK

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Świetnie, że wygrały, ale chciałem zwrócić uwagę na jedną rzecz: Nawrocki prawie położył mecz! W 3 i 4 secie Polki kompletnie nie miały przyjęcia. Co zrobił JN? W końcówce 4 seta wpuścił kolejną atakującą (Miros), grając ciągle na dwie nominalne atakujące. Co prawda Zaroślińska grała naprawdę dobrze, ale Skowrońska sobie nie radziła w przyjęciu.
  Druga kwestia: czemu nie weszła Tokarska? Przecież Pycia grała tak słabo, że aż żal było patrzeć.
  Podsumowując: brawa dla dziewczyn, ale z tym trenerem daleko nie zajedziemy.

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Gratulacje dla dziewczyn, które potrafiły same wyjść z opresji i wygrać ten mecz. Nawrocki powinien wylądować na dywaniku za pasywność, brak zmian , pomysłu taktycznego ,swoje wskazówki na czasach itp. Przy takim trenerze na turniej można zabierać 6 zawodniczek, bo reszta będzie tylko w kwadracie dla rezerwowych.

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Po co oglądacie a potem je wyzywacie? Ani walki ani determinacji nie wolno im odebrać bo walczyły i na pewno z tym przekonaniem wyszły żeby wygrać. Nie poszło. To nie jest powód żeby je tak obrażać i mówić, że są takie czy takie. Naczytałam się komentarzy na innych portalach i głowa puchnie jacy ludzie są straszni. Im też jest ciężko i one są zdają sprawę z tego co się stało bo ułomne nie są.
  Każdy jest mądry i tylko ocenia i obraża. Może niech ktoś wyjdzie i zagra, albo zostawi swoją rodzinę na jakiś czas z dala od wszystkich i wyjedzie grać gdzie nic nie idzie i jest się z tym samemu. Najprościej oceniać i wymagać. To, że im nie idzie nie jest powodem do umniejszania im umiejętności i tego co sobie w swoich karierach wypracowały.

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Rzadko piszę takie radykalne opinie,ale po dzisiejszym poranku muszę sobie ulżyć:nie mamy trenera.Skoro,jak mówi Nawrocki gramy swoje ustawienia,to je grajmy.Skoro Kąśka na przyjęciu to niech przyjmuje ze wszystkimi konsekwencjami.Durajczyk może troszkę pomagać,ale troszkę,nie pchać się Kasi pod nos.Na razie nie nadążamy za rozegraniem Asi,to gramy z Izą,środkowe/mimo doświadczenia i nazwisk/nie blokują i nie atakują,to próbujemy młode/przecież też już mają nazwiska i umiejetności/nie zmieniamy leciutkiej zagrywki Sylwii na lepszą Darii,bo przy tej słabej zdobywamy dużo punktów..Siatkówka to gra zespołowa,ale każdy ma w tej drużynie swoje miejsce i o tym miejscu decyduje trener.Nawrocki na razie powoduje tylko chaos.A motywacja na czasie w stylu;przyjmujemy,robimy przejście i atakujemy po prostu mnie rozbraja.

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Szkoda mi Kasi Skowrońskiej. Dziewczyna przyjmuje atakuje i broni i co z tego? Jeżeli w przyjęciu nic nie idzie od razu jej wina. Ona chyba jak wychodzi na mecz to sama nie wie gdzie będzie grać i ciągle jest rozbita. Broniła dziś najlepiej ze skrzydłowych, miała 21 obron, jedną mniej od Durajczyk. A W czwartym secie jak nie szło to ona była do zmiany. Gdyby grała cały mecz pewnie ugrałaby więcej niż nawet Zaroślińska.

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Jeszcze wczoraj każdy był gotów modlić się o to żeby dziewczyny nie przegrały 3-0 żeby powalczyły nawet dla podreperowania własnej psychiki tym bardziej że awans był zapewniony.Jeszcze wczoraj każdy porażke z Belgią po 5 setach wziął by z pocałowaniem ręki i z ulgą na sercu że blamażu nie było.Oczwiście żal braku zwycięstwa kiedy ono było na wyciągnięcie ręki.Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy ,nie mamy środka.Czy ja już o tym nie pisałem.O wpływie jego braku na skrzydła.Panie drogie żeby chociaź coś blokiem.Ale blok to trzeba po pierwsze ruszać się a po drugie jeśli z drugiej strony siatki jest atakująca która używa swojej inteligencji i z łatwością mija kaźdy blok to trzeba samemu owej inteligencji użyć i poszukać tego bloku a nie tylko bezmyślnie skakać do góry licząc że przeciwniczka będzia tak nierozgarnięta żeby walić w ten blok jak może obok.Ją zresztą w sporej części da się "przeczytać" No i nie sposób odnieś się tu do paru głosów.Jedni chcą żeby atakująca "pierdyknęła" innym kiwki pasują.OMG Zaroślińska zdobyła 28pkt i to by było na tyle jeśli chodzi o komentarz do niej.Werblińska przyjmuje i atakuje ,jest źle.Skowrońska przyjmuje i atakuje- jeszcze gorzej.Jedna 15pkt druga 24!!!.To że Durajczyk kryje Kaśkę w przyjęciu z efektem 5 setów z Belgią i każdy na styku to też źle.Posumowując brak zmian na środku.I jeszcze jedna kwestia.Ostatnio albo szybko wygrywamy albo szybko przegrywamy czy aby wytrzymujemy takie mecze jak ten?Szczególnie że gramy ciągle tym samym składem.Za mecz dziewczyny dzięki ,było bardzo blisko a my wciąż nie gramy wszystkiego.To paradoksalnie pokazuje ogrom potencjału.Mam nadzieję że mimo porażki uwierzycie że możecie wygrywać.

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Wszystkie drużyny w grupie były do ogrania tylko nie z Makowskim i Nawrockim.

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Kaśka na atak, nie na przyjęcie. Pomysł z piekła rodem!

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Otoz to. Kto ogladal mecz ten widzial -nasze dziewczyny zagraly wczoraj kaszane i piach, a mimo to dwa sety przegrały minimalnie, Tak ze wstzymajmy sie z ocenami. To dopiero poczatek i "tak hartuje sie stal..."

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Tak na spokojnie, o ile się uda podsumujmy to, co widzieliśmy w TV; kadrę Polek prowadzą trenerzy Budowlanych Łódź, zamienili się tylko miejscami; Jacek Nawrocki został pierwszym trenerem, a Błażej Krzyształowicz drugim, co na tym kadra skorzystała?, ano to już widać po bardzo słabym meczu z Turczynkami i tragicznym z Azerkami.
  Ktoś, kto w Orlen Lidze prowadzi zespół tak; "jak cię mogę", kończąc z Budowlanymi Łódź szczęśliwie na siódmym miejscu, a później tych dwóch trenerów amatorów, umieszcza Prezes PZPS P. Papke w reprezentacji kraju, którą winni prowadzić najlepsi fachowcy, to skutki i efekty mamy takie, jakie widzimy teraz w TV; jednym słowem, tragiczne!
  Nie może poprowadzić Reprezentacji Polskich Siatkarek Kobiet do zwycięstwa ktoś, kto z kobietami tylko na byle jakie randki chadzał!
  Jak tu już pisałem; zwycięzcą trzeba się urodzić, by zwyciężać i do zwycięstw prowadzić - nie zrobisz z miernoty geniusza, bo geniusz?, to dar, który otrzymują, tylko nieliczni tak, jak np: były trener Kobiecej Reprezentacji Siatkówki; Andrzej Niemczyk!
  Z wyboru trenerów, z klubu Budowlanych Łódź jasno wynika, że Prezes PZPS P. Papke, też geniuszem nie jest i nigdy nie będzie!
  Pycia nie jest najlepszą środkową zawodniczką w Orlen Lidze, a gra w reprezentacji, w pierwszej szóstce, tylko dlatego, że grała w Budowlanych Łódź, skąd jest cała kadra trenerska Polskich Reprezentantek Siatkówki!
  Nie jest winą zawodniczek zła; taktyka gry zespołu, strategia gry, ustawienie w polu i ich zgranie, to są sprawy trenerów; dziewczyny muszą być przede wszystkim; zdrowe, bojowo nastawione przez sztab szkoleniowców, itd., a nasze panie nie są ani zgrane, ani bojowo nastawione, bo sztab trenerski, to amatorzy/miernoty!
  Asi Wołosz brakuje formy i wyczucia w rozgrywaniu piłek, co już pisałem po meczu z Turcją; piłki jakie posyła do Kasi Skowrońskiej, są zbyt wolne, albo wrzucane jej za plecy, albo zbyt nisko rozegrane! To samo robiła Asia w stosunku do Ani Werblińskiej i Katarzyny Zaroślińskiej, z tego jasno wynika, że Asia Wołosz powinna mieć wolne po rozgrywkach w lidze włoskiej tak, by doszła do siebie, takie samo zmęczenie sezonem i brak formy widać u środkowej z Polic Agnieszki Bednarek-Kaszy.
  Co do przyjęcia?, ono jest słabe, bo dziewczyny sobie przeszkadzają: Agata Durajczyk chyba ma za zadanie odbierać wszystko, co leci na polską stronę boiska i za każdą przyjmującą, bo dziewczyna lata po całej połowie boiska, jakby nie znała swojego miejsca w szyku!
  W Atomie Trefl Sopot, grała świetnie, bo tam miała swoje miejsce(ale w Atomie trenuje Włoch, a nie chorzy na przerost ambicji amatorzy); środek broni A. Durajczyk, skrzydła broni A. Durajczyk i za blokiem asystuje/stoi A. Durajczyk, ale jak się ma tak bystrych trenerów, którzy dopiero uczą się współpracy z kobiecymi zespołami, to efekt będzie zawsze taki, jaki mieliśmy w meczu z Azerkami, które są zbieraniną zawodniczek, a która się dopiero przed tymi Igrzyskami bardzo dobrze zgrała, i jak widać dużo, dużo, lepiej od Polek!
  Jednak do dobrego ustawienia zespołu, dobrania zawodniczek w poszczególnych formacjach, jest potrzebny trener z wyobraźnią, który rozumie kobiety i widzi ich grę, nim wyjdą zawodniczki na boisko grać, a ci nasi trenerzy wczoraj pokazali, że tego nie potrafią robić; po ruchach prawie trenera J. Nawrockiego i tego drugiego było widać, że są bardziej bezradni/spanikowani, jak zawodniczki na boisku(strach jest oznaką; nieumiejętności, niemocy i słabości charakteru)!
  Po tych Igrzyskach w Baku ci trenerzy winni, jak najszybciej podziękować naszym paniom za naukę, nas przeprosić za oszustwo i dać sobie spokój z prowadzeniem reprezentantek Polski w siatkówce!
  Jak tego nie zrobią, to przegramy wszystko i nastaną, następne chude lata w reprezentacji kraju kobiecej siatkówki prowadzonej przez nieodpowiedzialnych trenerów/miernoty i Prezesa PZPS Pawła Papke, człowieka jeszcze bardziej bez wyobraźni i poczucia odpowiedzialności za dobór trenerów/szkoleniowców dla kadry kobiecej siatkówki!
  Te tkz; Polskie Związki Sportowe winno się rozwalić, bo ci działacze sportowi o lasujących się mózgach, biorą tam tylko duże pieniądze i nic mądrego, ani dobrego dla polskiego sportu nie wnoszą - same porażki i żenujące wybory miernych trenerów, by tylko zaoszczędzić na kasie dla siebie; na nagrody, wysokie premie kwartalne, doroczne balangi z przypinaniem sobie blach za zasługi, których nie ma, nie było, i nie będzie – odznaczanie się za brak zasług, w Polsce bywa nie tylko w tych związkach sportowych normą, ale i w rządzie III RP!
  Na koniec dodam, że zawodniczki mamy wspaniałe, co pokazują nie tylko w kraju; są dobrze wyszkolone technicznie i są indywidualistkami, nad którymi musi stać odpowiedzialny sztab szkoleniowy z odpowiedzialnym dobrze przygotowanym trenerem - takim z prawdziwego zdarzenia, który lata prowadził zespoły kobiece i zna ich nie tylko umiejętności, ale i słabości, potrzeby duchowe, motywujące bodźce, itd.
  Nigdy nie poprowadzi do zwycięstwa naszych pań człowiek, który z nimi zaledwie sezon grał, jako koordynator zespołu Budowlani Łódź.
  Były trener Andrzej Niemczyk lata poświęcił na szlifowanie swoich trenerskich umiejętności z drużynami Niemiec w Niemczech, później w Turcji kilka lat z najlepszymi Tureckimi zespołami i w Polsce, to był trener z doświadczeniem i urodzony zwycięzca, jak w piłce nożnej śp. trener Kazimierz Górski, a nie jakieś pajace, którzy uznali z Peresem PZPS, że są trenerami klasy międzynarodowej, gotowymi prowadzić Polską Reprezentację Siatkówki Kobiet!
  Powiedzcie; czy aż tak ma ten pan Prezes PZPS mało pod sufitem tego, co odpowiada za logikę?, czy te związki sportowe same bezmózgowce opanowały w Polsce?!
  Szok!
  Mamy teraz błaznów i mało śmieszny cyrk, a wręcz horror, a gdzie sukcesy naszych pięknych pań?, będą za 50 lat, jak sklonują byłego trenera Andrzeja Niemczyka?, a w PZPS zasiądą Prezesi z mózgiem odpowiedzialni za swoje decyzje?!

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Może i przestawianie ponad 30 letniej zawodniczki na przyjęcie ma sens chociaż ja go nie widzę.Myślałam,że Nawrocki po doświadczeniach z Mariuszem da spokój z takimi eksperymentami.W Skrze miał chociaż zastępstwo na ataku,a w kadrze żeńskiej nie ma takiej egzekutorki jak kiedyś Brakocevic,czy Gamowa.Zamiast więc szukać przyjmujących/a wbrew opiniom mamy w Polsce nie tylko Werblińską/ i dać im pograć,to robi jakieś dziwne manewry.Na pewno nawet te,które tam zabrał nie zagrałyby gorzej niż Kaśka w przyjęciu,a do tego rozgrywająca miałaby odejście do dobrej atakującej.W tym eksperymencie nie mamy nic,ani przyjęcia ani ataku.

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Jest oczywiste, że najsłabszym elementem polskiej drużyny są przyjmujące. Z takim zestawem przyjmujących nie mamy żadnych szans z nawet średnimi drużynami europejskimi. Nieszczęściem jest kurczowe trzymanie się Werblińskiej, która nigdy nie będzie przyjmującą na dobrym poziomie przede wszystkim ze względu na swoje warunki fizyczne. Dlatego też przestawienie Skowrońskiej na przyjęcie ma oczywisty sens, ale wówczas pozostałe przyjmujące powinny grać b. dobrze (Werblińska i libero Durajczyk grały równie, a może jeszcze gorzej niż Skowrońska), a także atakująca powinna kończyć akcje w odróżnieniu od Zaroślińskiej. Najprawdopodobniej we wczorajszym meczu powinny jak najszybciej grać Miros i Sawicka.

 • użytkownik usunął konto lubi IE: Cenna wygrana polskich siatkarek z Turcją. "Zmiany trafione w dziesiątkę"

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Kurnikowska wejście smoka :D

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  to jest chore jak oni ułożyli ten plan, żeby mecz zaczynał się o 23 w nocy !!

 • użytkownik usunął konto lubi Gwiazdy siatkarskiego turnieju kobiet Igrzysk Europejskich według portalu SportoweFakty.pl