WTA Rzym: Wielki powrót Radwańskiej w meczu z Ivanovic

Agnieszka Radwańska (WTA 12) po niesamowitym trzecim secie pokonała 6:1, 3:6, 6:4 Serbkę Anę Ivanovic (WTA 7), awansując do ćwierćfinału turnieju WTA w Rzymie (pula nagród 2 mln dol.).

Krzysztof Straszak

20-letnia krakowianka po wygraniu pierwszego seta zbyt późno zaczęła odrabiać straty w drugim, gdy przegrywała już 1:5. Już na początku decydującej partii Ivanovic przełamała jej serwis, a potem to powtórzyła, wychodząc na prowadzenie 4:0.

W tym momencie pojawił się znany w kobiecym światku tenisa syndrom. Serbka zaczęła tracić koncentrację, a wraz z nią i kolejne gemy. Radwańska wygrała ich sześć po kolei, tak jak dzień wcześniej pięć w starciu z Rezaï przegrała.

To pierwsze zwycięstwo Radwańskiej w czwartym meczu przeciw Ivanovic, byłej liderce światowego rankingu. W meczu o półfinał czeka ją pojedynek z Venus Williams lub Anną Czakwetadze.

Polka ma w środowych planach jeszcze grę w deblu. Wspólnie z Węgierką Agnes Szavay w spotkaniu drugiej rundy podejmą Turczynkę Ipek Senoglu i (formalnie) Kazachkę Jarosławę Szwedową.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)
WTA Premier 5, pula nagród 2 mln dol.
środa, 6 maja
wynik

1/8 finału gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 10) - Ana Ivanovic (Serbia, 5) 6:1, 3:6, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)