Mocne otwarcie gali HFO 11. Tomasz Przybylski zmierzy się z Maciejem Karpińskim

Pierwszy mistrz HFO został wyłoniony podczas dziesiątej gali. Właściciele mają plan, by w 2022 roku wyłonić kolejnych czempionów. O pierwsze miejsce w turnieju dywizji półśredniej zawalczą Tomasz Przybylski oraz Maciej Karpiński.

Mateusz Hencel
Mateusz Hencel
Tomasz Przybylski i Maciej Karpiński Materiały prasowe / Tomasz Przybylski i Maciej Karpiński
Tomasz Przybylski (4-2, 1 KO) to podopieczny Radosława Radomskiego z Kick-Boxing Club Poprava. Zawodnik z Wielkopolski wywodzi się z formuły full-contact, w której był etatowym reprezentantem Polski. Ostrzeszowianin zadebiutował w HFO na gali HFO 10: Solpark II. W pojedynku otwierającym kartę główną kleszczowskiego wydarzenia pokonał jednogłośną decyzją sędziów Emila Chorążewicza z warszawskiego Knockout Gym.

W dotychczasowej karierze zawodowej trzykrotnie walczył w formule K-1 i tyle samo razy wychodził do ringu rywalizować w formule full-contact. Nienaganny boks oraz wysokie kopnięcia to największe atuty utytułowanego na ringach amatorskich fightera.

Podopieczny Bartosza Batry z KO Gym Wrocław, Maciej Karpiński (2-0) przebojem wdarł się do zawodowego kickboxingu w 2021 roku. Pochodzący z Bystrzycy Kłodzkiej zawodnik najpierw pokonał Emila Chorążewicza na HFO: Bank w Warszawie, a niecałe dwa miesiące później zanotował wygraną nad doświadczonym Patrykiem Małeckim.

ZOBACZ WIDEO: Gamrot o wygranej z Ferreirą, McGregorze, kolejnym pojedynku i Chalidowie. Pierwszy polski wywiad po walce

Jesienią reprezentant Dolnego Śląska przystopował z intensywnością walk zawodowych, skupiając się na rywalizacji amatorskiej. Karpiński brał udział w konsultacjach kadry PZMT, oraz w mistrzostwach Polski oriental rules w Siedlcach. Żywiołem Maćka jest jednak ring zawodowy, na którym będzie bronił nieskazitelnego rekordu w styczniowej walce.

- Nadszedł czas, by w jednej z najmocniej obsadzonych dywizji zaczął wyłaniać tego najlepszego. Zarówno Tomek jak i Maciej fenomenalnie zaprezentowali się w swoich debiutach. Ich style kompletnie kontrastują wobec siebie i dzięki temu mamy kolejną walkę, w której każdy scenariusz jest możliwy. Przybylski doskonale boksuje, a Karpiński jest wirtuozem kopnięć i kolan. To typowa walka 50/50, a zwycięzca zapewni sobie miejsce w turnieju o pas mistrza HFO. W tej walce będzie dwóch zwycięzców. Jeden w ringu, a drugim będą fani, którym obaj zaserwują kickboxerską ucztę. - skomentował to zestawienie współwłaściciel HFO, Łukasz Czarnowski.

W walce wieczoru w kategorii plus 95kg wystąpi Michał Bławdziewicz. Zawodnik znany jest z licznych pojedynków z czołówką światową oraz występu na gali GROMDA.

Gala HFO 11 odbędzie się 5 lutego w Kompleksie Sportowym CRS Bielany przy ulicy Lindego 20 w Warszawie. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi telewizja TVP Sport.

Zobacz także: KSW 66. Dwóch mocno bijących Polaków zmierzy się w Szczecinie

Zobacz także: Po ataku niedźwiedzia zrekonstruowano mu twarz. Tak teraz wygląda

Czy interesują Cie pojedynki kickboxingu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×