Nie żyje srebrny medalista Pucharu Świata. Zginął podczas rosyjskich nalotów

22-letni ukraiński kickboxer Jewhen Zvonok zginął podczas rosyjskich nalotów na Czernichów. Do zgonu srebrnego medalisty Pucharu Świata doszło w zeszłym tygodniu.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Jewhen Zvonok Materiały prasowe / Ukraiński Komitet Prasowy / Jewhen Zvonok
Z dnia na dzień wzrasta liczba ofiar śmiertelnych rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Pojawiają się też zgony osób związanych ze sportem. Prasa donosi, że w wyniku rosyjskich nalotów na Czernichów śmierć poniósł 22-letni ukraiński kickboxer Jewhen Zvonok.

To mistrz Ukrainy i srebrny medalista Pucharu Świata. Młody sportowiec zdecydował się dołączyć do ukraińskich sił zbrojnych broniących kraj przed rosyjską inwazją, która rozpoczęła się 24 lutego.

Do zgonu Zvonoka doszło 3 marca. Jego ciało znaleziono jednak dopiero w poniedziałek (7 marca). Znajdowało się ono pod gruzami zbombardowanej szkoły.

W rozmowie z suspilne.media jego przyjaciel i trener Siergiej Łysiuk powiedział, że Zvonok dopiero zaczynał karierę sportową.

- W zeszłym roku zajął drugie miejsce w Pucharze Świata w kickboxingu i był mistrzem Ukrainy. Przygotowywaliśmy się do rywalizacji w międzynarodowych zawodach, a pod koniec marca w Odessie miał uczestniczyć w mistrzostwach Ukrainy - zdradził.

Czytaj także:
Popiera Putina. Żona Ukraińca nie mogła się powstrzymać
Wrzesiński i Leśniak nie zawiedli, pas nie dla Sidorenko. Wyniki Tymex Boxing Night 20

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×