Maja Włoszczowska piąta w Pucharze Świata w Lenzerheide, Jenny Rissveds wygrała

Maja Włoszczowska uplasowała się na piątym miejscu w wyścigu Pucharu Świata w kolarstwie górskim w Lenzerheide. Jako pierwsza linię mety minęła Jenny Rissveds.

Piotr Ziemka

Szwedka tydzień wcześniej została mistrzynią świata w kategorii do 23 lat. W Lenzerheide była najlepsza w rywalizacji z seniorkami. Uzyskała czas 1:29:53. Drugie miejsce zajęła mistrzyni świata elity kobiet z Novego Mesta i zwyciężczyni wyścigów Pucharu Świata 2016 w Cairns i Albstadt - Annika Langvad (1:31:01). Na trzecim stopniu podium stanęła Jolanda Neff, która była najlepsza podczas zmagań w La Bresse. Szwajcarka ukończyła rywalizację 92 sekundy po triumfatorce.

Przed Polką znalazła się jeszcze Czeszka Katerina Nash (1:32:59). Maja Włoszczowska uzyskała czas 1:33:18 i zajęła piątą pozycję. Piąta była też 29 maja 2016 podczas poprzedniego wyścigu Pucharu Świata - w La Bresse. Za Polką finiszowały kolejno: Alessandra Keller, Linda Indergand, Catherine Pendrel, Emily Batty i Helen Grobert.

W czołowej dziesiątce zabrakło mistrzyń olimpijskich. 17. rezultat miała Sabine Spitz (złota medalistka z Pekinu), a 26. - Gunn-Rita Dahle Flesjaa (najlepsza w Atenach).