Maja Włoszczowska 5. w inauguracyjnym wyścigu PŚ 2018, Annika Langvad wygrała

W Republice Południowej Afryki rozpoczął się sezon Pucharu Świata 2018 w kolarstwie górskim. W Stellenbosch zwyciężyła Annika Langvad.

Piotr Ziemka
Maja Włoszczowska Materiały prasowe / Bartosz Woliński/redbullcontentpool / Na zdjęciu: Maja Włoszczowska
Zawodniczki miały do przejechania sześć okrążeń liczących po 4300 metrów. Najlepiej rywalizację rozpoczęła Annika Langvad. Dunka była liderką po drugiej pętli. Na trzeciej rundzie dogoniła ją Pauline Ferrand Prevot. W 54. minucie wyścigu, na piętnastym kilometrze, Langvad straciła kilka sekund na podjeździe i prowadzenie objęła Prevot.

Dunka zdołała jednak odzyskać pierwsze miejsce i pozostała na czele do końca. Langvad zwyciężyła na inaugurację sezonu Pucharu Świata również w 2017 roku.

Prevot straciła do triumfatorki trzynaście sekund. Jako trzecia metę minęła Holenderka Anne Tauber.

O czwarte miejsce rywalizowały do ostatnich metrów trzy kolarki: Helen Grobert, Maja Włoszczowska i Jolanda Neff. Najszybciej z tej trójki finiszowała Niemka. Polka uplasowała się na piątej pozycji z tym samym czasem, co jej koleżanka z grupy Kross Racing Team - mistrzyni świata Neff.

Włoszczowska przez większość wyścigu zajmowała szóstą lokatę jadąc kilkanaście sekund za Szwajcarką Neff i Kanadyjką Cathariną Pendrel. Na ostatnim okrążeniu mistrzyni świata z 2010 roku wyprzedziła reprezentantkę Kanady i jechała wspólnie z Neff. W końcówce, Grobert doścignęła kolarki z zespołu Kross Racing Team.

Na 37. miejscu została sklasyfikowana Paula Gorycka. W rywalizacji uczestniczyły 54 zawodniczki.

37. Paula Gorycka Polska +11:42

Czy Annika Langvad wygra jeszcze co najmniej jeden wyścig Pucharu Świata w 2018 roku?