KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Nakręcona na nowości Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Cisowianka Mazovia MTB Marathon zyskała wielką sympatię dzięki dopasowaniu do kolarzy o różnych umiejętnościach. Cezary Zamana stworzył warianty tras, które odpowiadają początkującym i wymiataczom, kobietom i mężczyznom, młodzieży i dorosłym.

Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Materiały prasowe
Choć trudno w to uwierzyć, to nadchodząca edycja zapowiada się na najprzyjaźniejszą dla wszystkich miłośników MTB. A to za sprawą zmodyfikowanych dystansów.

Co kto lubi

Cisowianka Mazovia MTB Marathon zyskała tak wielką sympatię ze względu na dopasowanie do kolarzy o różnych umiejętnościach. Cezaremu Zamanie udało się stworzyć warianty tras, które odpowiadają początkującym i wymiataczom, kobietom i mężczyznom, młodzieży i dorosłym. I choć trudno w to uwierzyć, to nadchodząca edycja zapowiada się na najprzyjaźniejszą dla wszystkich miłośników MTB. A to za sprawą zmodyfikowanych dystansów.

Znikają dystanse Mega i Giga, które zastąpią 1/2 Pro i Pro, stosowane na Gwieździe Południa, górskiej etapówce Zamana Group. 1/2 Pro to propozycja osób, które do tej pory znakomicie radziły sobie na dystansie Fit. Będą to trasy liczące 35-45 kilometrów i prowadzące po bardziej wymagających fragmentach, na które Fit do tej pory nie miał wjazdu. Sama idea dystansu Fit również uległa zmianie. Będzie on bardziej dostosowany do poziomu początkujących kolarzy, najstarszej grupy młodzieży i zawodników 60 plus. Wydłuży się też koronny dystans – Pro. W sezonie 2018 te trasy będą mierzyć 55-70 kilometrów, czyli średnio 10-20 procent więcej niż dotychczasowy dystans Mega. Bez zmian pozostaje najkrótszy i najłatwiejszy dystans, czyli Hobby (5-10 kilometrów). Tradycyjnie już, na każdym z 14 maratonów odbędą się również zawody MiniMini dla dzieci do 6 lat.

Kolejnym udogodnieniem będzie oddzielenie startu dystansu Fit od startu dystansów ½ Pro i Pro. Dzięki temu zmniejszy się tłok w sektorach startowych oraz na pierwszych, najbardziej nerwowych kilometrach maratonu.

Fachowe wsparcie

Jeśli niektórym nie uśmiecha się start na dystansie 1/2 Pro i uważają, że mogą sobie tam nie poradzić, Cezary Zamana przygotował niespodziankę. Ci z zawodników, którzy do tej pory startowali na dystansie Fit, a w przyszłym sezonie chcieliby spróbować ½ Pro, otrzymają trzytygodniowy darmowy pakiet treningowy przygotowany przez fachowców z serwisu I-Sport. Warto też zaglądać na vloga Cezarego Zamany, gdzie regularnie publikuje on swoje porady dotyczące odżywiania się, techniki czy przygotowania sprzętu.

Pomocą służyć też będzie Cyklometr - autorska platforma kolarska stworzona przez Zamana Group. Startujący w Mazovii zawodnicy w każdej chwili mają dostęp do szczegółowych statystyk swoich startów i mogą przyjrzeć się konkurencji. Kto zechce poświęcić nieco czasu na analizę własnych osiągnięć, może w ten sposób zyskać kilka, a nawet kilkanaście sekund na trasie.

ZOBACZ WIDEO "Damy z siebie wszystko" #18. Brat Arkadiusza Milika: Chciałbym, żeby Arek się przełamał

W 14 maratonów dookoła Polski

Piękne miejscówki, mało znane, a urocze zakątki Polski i zaskakujące trasy to również jeden ze znaków rozpoznawczych Mazovii. Nie inaczej będzie w tym roku. Na dodatek, pojawiają się dwa nowe miejsca, do których Cezary Zamana poprowadzi zawodniczy peleton. W tegorocznej odsłonie Cisowianka Mazovia MTB Marathon zadebiutują nadwiślański Dobrzyń (woj. kujawsko-pomorskie) i mający wybitnie wypoczynkowy charakter Andrespol (woj. łódzkie). Jako że miejscówki Mazovii zawsze wybierane są starannie, a Cezary Zamana osobiście planuje i testuje trasy, to można być pewnym, że i tegoroczne nowości spodobają się kolarzom.

Co jeszcze czeka w kalendarzu na 2018? Majówka w Puławach i Janowie, wakacje nad warmińsko-mazurskimi jeziorami, czyli MTB w Olsztynie, Brodnicy i Ełku, a na finał – spektakularna sceneria toruńskiej Motoareny, gdzie odbędzie się ostatni maraton w sezonie i wręczone zostaną nagrody dla najlepszych.

Kto na podium?

Zmiany dotknęły też klasyfikacje i sposób przyznawania medali oraz wyróżnień. W sezonie 2018 obowiązywać będą klasyfikacje indywidualne, drużynowe (w tym także dla dzieci na dystansie Hobby), par i rodzinne. Aby zostać ujętym w którejś z klasyfikacji końcowej, trzeba ukończyć przynajmniej 8 maratonów. Komu się to uda, otrzyma także w Toruniu na Motoarenie pamiątkowy medal. Na medal i dodatkowo kolarską koszulkę z limitowanej kolekcji Finisher otrzymają ci zawodnicy, którzy zaliczą 13 maratonów. W klasyfikacji generalnej dekorowane będzie aż 10 osób w każdej kategorii wiekowej.

O zwycięstwo warto powalczyć także w Pucharze Mazowsza, na który złożą się 4 maratony rozgrywane w ramach całego cyklu: w Legionowie, Ciechanowie, Piasecznie oraz Józefowie. Tutaj na zwycięski tytuł mogą liczyć 3 pierwsze osoby w poszczególnych kategoriach wiekowych na każdym z dystansów.

Na start

Cisowianka Mazovia MTB Marathon rozpocznie się 8 kwietnia w Legionowie. Zapisać można się internetowo lub bezpośrednio w dniu zawodów w Biurze Zawodów. Można też ułatwić sobie życie i wykupić pakiet sezonowy (na wszystkie maratony) lub 6 startów. Takie rozwiązanie pozwala na uniknięcie formalności związanych z każdorazowymi zapisami.

Po tym teoretycznym wstępie nie pozostaje już chyba nic innego jak tylko wyczekiwać 8 kwietnia, by osobiście i w praktyce przetestować zmiany wprowadzone przez Cezarego Zamanę do Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×