Mazovia MTB: Cezary Zamana zaprasza do rozgrzewki

Jeszcze nie schłodziły się mięśnie, jeszcze nie wysechł smar na łańcuchu, jeszcze nie wysuszył się kolarski trykot - a Cezary Zamana już zaprasza do rozgrzewki przed sezonem 2020. Startują zapisy na cykl Mazovia MTB Zimą.

 Redakcja
Redakcja
Na trasie Mazovia MTB Materiały prasowe / Na trasie Mazovia MTB
To już tradycja, że kojarzony z imponującymi szosowymi prędkościami wykręcanymi na wyścigach na całym świecie Cezary Zamana narzuca wysokie tempo. Dzięki jego cyklowi Mazovia MTB Zimą smak rywalizacji MTB będzie można poczuć już 26 stycznia w Jabłonnie. Miesiąc później, 23 lutego na zawodników czekać będzie trasa w Mrozach, a 8 marca zimowy peleton zawita do Karczewa. To świetna zaprawa przed wiosennym sezonem, który w Cisowianka Mazovia MTB Marathon wystartuje kilkanaście dni później.

- Start zimą niesie ze sobą kilka korzyści. Wystawiając się na niższe temperatury, hartujemy swój organizm i podnosimy odporność. Sprawdzamy swoją aktualną dyspozycję, mogąc porównać się z pozostałymi zawodnikami i w terenie weryfikujemy dotychczasowe postępy w przygotowaniach do nowego sezonu. A do tego urozmaicamy treningi i wychodzimy na zewnątrz. Pamiętajmy, że każdy zimowy start będzie lepszy od treningu na trenażerze. Nie tylko dlatego, że jest bardziej urozmaicony czy emocjonujący, ale również ze względu na wentylację, która nawet mimo niskiej temperatury jest korzystna dla naszego zdrowia - tak do startu zachęca Cezary Zamana, dyrektor sportowy cyklu Mazovia MTB Zimą.

- Zawodowi kolarze MTB z takich krajów jak Hiszpania czy Włochy wiele by dali, aby móc pojeździć rowerem po śniegu i w ten sposób przygotować się do startu w sezonie. My taką możliwość mamy, korzystajmy więc z niej - dodaje triumfator Tour de Pologne.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Dramatyczne sceny na mistrzostwach świata. Artur Mikołajczewski: Dałem z siebie więcej niż mogłem

Wiadomo przecież, że jazda po śliskim terenie to najlepszy sposób na poprawę techniki, a także wprawienie w ruch partii mięśni głębokich. Te podczas treningu na trenażerze zanikają.

Warto zaznaczyć, że Cezary Zamana jest pionierem w promowania ścigania się rowerem górskim na rowerze w zimie. Jako pierwszy w kraju stworzył miłośnikom MTB możliwość takiej rywalizacji. Dziś jego zimowy cykl - organizowany po raz 13. z rzędu - jest w pełni dopracowaną, prowadzoną na wysokim poziomie propozycją.

Każdy z trzech zimowych przystanków przywita ścigających się trzema dystansami: ½ Pro liczyć będzie maksymalnie 40 kilometrów. Krótszy Fit to około 25 kilometrów, a młodzież sprawdzi się na 8-kilometrowych odcinkach. Stary kolarski lis Cezary Zamana wie, że zimą gorszy od mrozu jest przenikający do szpiku kości wicher. Dlatego też wszystkie trasy wiodą przez leśne obszary, skutecznie osłaniające przed lodowatymi podmuchami. Na bufetach czekać będzie izotonik o temperaturze zbliżonej do temperatury rozgrzanych zawodników. Pozwoli to zabezpieczyć kolarzy przed utratą potężnej ilości kalorii ale i płynów, których zazwyczaj podczas zimowych jazd nie dostarcza się do organizmu w odpowiednich ilościach.

CZYTAJ TAKŻE Kolarstwo. Karol Domagalski zaskakuje. Po ciężkim wypadku już trenuje

Dyrektor sportowy cyklu Mazovia MTB Zimą zapowiada też, że w wypadku możliwości wystąpienia obfitych opadów śniegu lub nagłych roztopów, przez cztery dni poprzedzające start każdego maratonu będzie on monitorował wytyczone ścieżki. Pozwoli to na błyskawiczną reakcję w wypadku nagłych pogodowych zmian. Nie ma szans, aby zima zaskoczyła Cezarego Zamanę: świeży opad śniegu zostanie przetarty, a oblodzone przez noc fragmenty będą posypane piaskiem. Piaszczyste podłoże gwarantuje, że nawet w wypadku nagłych roztopów trasy będą idealnie przejezdne.

Gdy zawodnicy zjadą już z trasy, otworem przed nimi stać będą drzwi do sportowych hal. Tam będzie można w komfortowych warunkach skorzystać z przebieralni, wziąć prysznic, a następnie pośród gwaru rozmów posilić się świeżo ugotowanym, ciepłym żurkiem tudzież grochówką. Udostępnione zostaną też rowerowe myjki - pod warunkiem, że temperatura będzie choćby minimalnie na plusie.

Na plus wyjdą również wszyscy, którzy przejadą wszystkie trzy maratony. Dla tych mrozoodpornych śmiałków organizator przygotował na zakończenie cyklu pamiątkowy medal ze zdjęciem.

Przy zapisach na zimowe zawody warto skorzystać z pakietu Max. Jego posiadacze są automatycznie wpisywani na listę startową każdego z trzech maratonów, bez konieczności późniejszego potwierdzania swojej obecności. Drużyny i kluby mają do dyspozycji zapisy grupowe, czyli tzw. portfele drużynowe. Dla seniorów i młodzieży do 18. roku życia przygotowano atrakcyjne zniżki.

Dostępna jest też Złota Karta Zamana Group, która daje miejsce na liście startowej nie tylko wszystkich zimowych maratonów, ale również wszystkich pozostałych imprez organizowanych przez Cezarego Zamanę w sezonie 2020.

Komu więc na myśl o rywalizacji w profesjonalnie przygotowanych zawodach robi się cieplej na sercu, ten bez wahania powinien już teraz zaklepać sobie miejsce na listach startowych maratonów Mazovia MTB Zimą.

MAZOVIA MTB ZIMĄ: 26 stycznia – Jabłonna 23 lutego – Mrozy 8 marca - Karczewo
CZYTAJ TAKŻE Mateusz Rudyk poprawił swój rekord Polski podczas Pucharu Świata w Glasgow
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×