Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Historia pisana na lodzie: Mrozy Gravel Race

Uczestnicy pierwszej odsłony Gravel Race, nowej kolarskiej inicjatywy Cezarego Zamany, musieli stawić czoła wielu przeszkodom. Lód na trasie, temperatura w okolicach zera, wymagająca trasa. Ale czym są te trudności wobec gorących kolarskich serc?

AB
Mrozy Gravel Race Materiały prasowe / Mrozy Gravel Race

Dwa dni przed wyścigiem w Mrozach spadł śnieg. Dzień przed wyścigiem wystąpiła odwilż. Noc przed wyścigiem na trasę w Mrozach wypełzł mróz. W rezultacie szutrowe odcinki zamieniły się w odcinki lodu. Można szacować, że blisko 10 kilometrów trasy, a zatem blisko jedna piąta wyścigu, prowadziło przez lodowiska. Mimo to na starcie Mrozy Gravel Race zameldował się peleton śmiałków, którzy odpowiedzieli na zaproszenie Cezarego Zamany.

Mrozy Gravel Race Mrozy Gravel Race

„Wszystkim przed startem radziłem, aby spuścić powietrze w oponach w celu zwiększenia przyczepności. Mimo to, startujące zawodniczki i zawodnicy woleli zachować małe opory toczenia, by walczyć o jak najlepszy rezultat na mecie. Przyjechali do Mrozów, by dać z siebie wszystko i walczyć do końca” – relacjonuje Cezary Zamana, dyrektor sportowy Gravel Race i twórca cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. „Wyścig od startu do mety był prowadzony łokieć w łokieć, aż do ostatniego, skutego lodem zakrętu” – dodaje Zamana.

Mrozy Gravel Race Mrozy Gravel Race

Najszybciej z blisko 55 kilometrami uporał się Łukasz Kofin (Wertykal), który na metę dotarł w czasie 1: 48:40. Wyprzedził Damiana Traczyka (01:48:42) oraz Kacpra Mienktiego (UKS Copernicus CCC SMS Toruń, 01:48:55). Wśród pań zwyciężyła Justyna Łaskawska (02:34:11).

Rywalizacja na trasie była zacięta. Zawodnicy mogli skupić się na sportowej walce także dlatego, że organizacja samego wyścigu była perfekcyjna. Dokładnie przygotowany opis trasy oraz ślady GPX zostały udostępnione na długo przed samym wydarzeniem. Trasę wyścigu zabezpieczali policjanci oraz blisko 40 strażaków. Wielka życzliwość samorządu Gminy Mrozy z burmistrzem Dariuszem Jaszczukiem na czele sprawiła, że zawodniczki i zawodnicy mieli do dyspozycji znakomitą bazę zawodów: szatnie, prysznice i stołówka, gdzie po wyścigu można było zregenerować siły. Na wszystkich, którzy dojechali do mety Mrozy Gravel Race, czekał również pamiątkowy medal.

Mrozy Gravel Race Mrozy Gravel Race

„Wielkie ukłony dla zawodniczek i zawodników, a dla samorządu Gminy Mrozy gorące podziękowania za okazane wsparcie i gotowość do współpracy przy organizacji pierwszej odsłony Gravel Race” – podsumowuje Cezary Zamana.

Przygotowania do nowego sezonu Cisowianka Mazovia MTB Marathon trwają. Z początkiem grudnia Cezary Zamana ogłosił kalendarz startów w sezonie 2022. Wiadomo, że na kolarzy czeka dziewięć maratonów. Start w kwietniu, a ostatnie zawody zaplanowano na październik. Kolejne szczegóły dotyczące nowego sezonu będą publikowane sukcesywnie.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×