Tylko jeden Polak w czołowej dziesiątce zawodów Pucharu Świata w Miltonie

W Miltonie rozegrano drugie zawody Pucharu Świata 2018/2019 w kolarstwie torowym. Najlepszym polskim osiągnięciem w konkurencjach indywidualnych było dziewiąte miejsce Mateusza Rudyka.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Mateusz Rudyk Newspix / PAWEL PIETRANIK / Na zdjęciu: Mateusz Rudyk
W kwalifikacjach sprintu Mateusz Rudyk zajął siódmą lokatę. W 1/16 finału pokonał Hiszpana Juana Peraltę, a w 1/8 przegrał z brązowym medalistą igrzysk olimpijskich 2016 Denisem Dmitrijewem. W finale, tak jak tydzień wcześniej podczas inauguracji sezonu, zmierzyli się Matthew Glaetzer i Harrie Lavreysen. Ponownie triumfował Glaetzer.

Zwycięstwa w Miltonie odnieśli również: Witalij Hryniw (scratch), Jason Kenny (keirin), a także Benjamin Thomas (omnium). Wyścig drużynowy na dochodzenie wygrali Duńczycy: Casper von Folsach, Lasse Norman Hansen, Julius Johansen i Rasmus Pedersen. Von Folsach z Johansenem pokonali wszystkich także w madisonie. W tej konkurencji na osiemnastym miejscu znaleźli się Szymon Krawczyk i Dawid Czubak. Ci zawodnicy wraz z Adrianem Teklińskim i Adrianem Kaiserem w wyścigu drużynowym zostali sklasyfikowani na czternastej pozycji. Mistrz świata z 2017 roku w scratchu zajął siedemnastą lokatę. W wieloboju czternasty wynik uzyskał Damian Sławek. Z kolei w keirinie dwunasty był Krzysztof Maksel.

Sprint kobiet wygrała Wai Sze Lee. W keirinie jako pierwsza metę minęła Madalyn Godby, a w scrstchu - Aleksandra Gonczarowa. Trzynasta w obu konkurencjach sprinterskich była Urszula Łoś. Poza czołową dziesiątką sklasyfikowano też Justynę Kaczkowską (15. w scratchu, 21. w omnium). W wyścigu drużynowym Polki zamknęły TOP10 - poza Kaczkowską wystąpiły: Łucja Pietrzak, Nikol Płosaj oraz Monika Graczewska. 4 km na dochodzenie najszybciej przejechały Brytyjki: Laura Kenny, Katie Archibald, Elinor Barker i Eleanor Dickinson. Kenny spisała się najlepiej również w wieloboju, a Archibald i Barker - w madisonie (Płosaj i Pietrzak były jedenaste).

W Kanadzie nie startowali Wojciech Pszczolarski oraz Daniel Staniszewski, którzy podczas inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata 2018/2019 stanęli na drugim stopniu podium w madisonie. Brązowi medaliści mistrzostw Europy 2017 od wtorku do niedzieli uczestniczyli w zawodach z cyklu Six Day w Londynie. W klasyfikacji końcowej sklasyfikowano ich na piątej pozycji. Wygrali Holendrzy Yoeri Havik i Wim Stroetinga. Kolejne miejsca zajęli: Australijczycy Leigh Howard i Michael O'Brien, Niemcy Roger Kluge i Theo Reinhardt, a także Brytyjczycy Chris Latham i Andrew Tennant.

W Londynie zaprezentowała się też Daria Pikulik, która w poprzednim tygodniu stanęła na trzecim stopniu podium podczas zawodów PŚ w scratchu. W klasyfikacji łącznej trzydniowych zawodów w Londynie Polka była ósma. Jedenastą lokatę zajęła Wiktoria Pikulik. W czołowej trójce znalazły się trzy Australijki: Georgia Baker, Ashlee Ankudinoff i Kristina Clonan.

Sprint w sześciodniówce wygrał Maximilian Levy, a drugi był inny Niemiec - Robert Foerstemann. Trzecie miejsce zajął reprezentant Rosji Shane Perkins.

ZOBACZ WIDEO Primera Division: Mecz pięknych goli w Valladolid. Rażąca nieskuteczność gospodarzy [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy reprezentant lub reprezentantka Polski zwycięży w zawodach Pucharu Świata w kolarstwie torowym w 2018 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×